wystawa-wloskich-motocykli-i-skuterow-galeria-rzeszow
Reklama

Od 3 do 7 kwietnia br. w Galerii Rzeszów można zobaczyć motocykle i skutery słynnych włoskich marek. Włochy są krajem, w którym design motocykli i skuterów jest uważany za dobro narodowe.

Włoskie marki takie jak Ducati, Aprilia, Vespa, Piaggio, Moto Guzzi czy Benelli są szeroko znane. Z jednej strony ze względu na osiągi, a z drugiej za sprawą wyjątkowej stylistyki. Większość tych marek będzie reprezentowana przez eksponaty na wystawie w Galerii Rzeszów. 

wystawa-wloskich-motocykli-i-skuterow-galeria-rzeszow

Włoski design

Motocykle i skutery z Włoch wyróżniają się wyjątkową estetyką, która łączy w sobie elegancję, sportowy charakter oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Uwaga zwracają harmonijne kształty, oryginalne materiały wykończeniowe i żywa kolorystyka.

Włoskie motocykle i skutery są często postrzegane jako symbol statusu, reprezentację osobowości właściciela lub właścicielki oraz ich poczucie stylu. Motoryzacyjny design z Italii wyznacza trendy w branży, ale stanowi również wzór dla projektantów produktów z zupełnie innych segmentów gospodarki.

Co będzie można zobaczyć? 

Krakowski salon Moto Mio, który przygotował wydarzenie, wystawi w Galerii Rzeszów kilka modeli motocykli i klasycznych skuterów: 

 • Ducati Multistrada V4
 • Ducati Panigale V4S
 • Moto Guzzi V9
 • Vespa New GTS
 • Aprilia RS 660
 • Piaggio MP3 530.

wystawa-wloskich-motocykli-i-skuterow-galeria-rzeszow

Czy znasz marki włoskich motocykli i skuterów?    

 • Ducati to jedna z najbardziej znanych włoskich marek motocykli, która została założona w 1926 roku w Bolonii. Firma zasłynęła przede wszystkim dzięki swoim sportowym motocyklom, które są często porównywane do samochodów wyścigowych. Ciekawostką jest to, że pierwotnie firma Ducati produkowała kondensatory i inne elementy elektroniczne, a dopiero w latach 50. rozpoczęła produkcję motocykli.
 • Aprilia to marka, która powstała w 1945 roku. Firma zaczynała od produkcji rowerów, a dopiero w latach 60. zaczęła produkować skutery i motocykle. Aprilia słynie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Przykładowo Aprilia RSV4 to pierwszy motocykl wyposażony w elektronicznie sterowane zawieszenie.
 • Vespa to marka, która jest symbolem włoskiego stylu i elegancji. Pierwszy skuter Vespa został zaprezentowany w 1946 r., a od tego czasu stał się on jednym z najbardziej rozpoznawalnych motocykli na świecie. Vespa cechuje się prostotą i eleganckim designem, który wyróżnia ją na ulicy spośród innych skuterów.
 • Piaggio to właściciel marki Vespa oraz wielu innych włoskich marek motocykli i skuterów. Firma ta jest jednym z największych producentów motocykli i skuterów na świecie, a jej produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.
 • Moto Guzzi to marka, która powstała w 1921 r., a jej motocykle wyróżniają się charakterystycznym układem silnika V-Twin. Moto Guzzi jest jednym z najstarszych producentów motocykli na świecie, a jej produkty cieszą się ogromnym uznaniem wśród miłośników motocykli.
 • Benelli to włoska marka motocykli, która powstała w 1911 r. Firma ta słynie przede wszystkim z produkcji motocykli sportowych i jednocylindrowych skuterów. Benelli jest jedną z najstarszych marek motocykli na świecie i jej produkty zawsze cechuje wyjątkowa estetyka. 
Reklama