Tak według mieszkańców "Projektanta" wyglądałby plac zabaw w środku ich osiedla
Reklama

210 osób przeciwko, 143 osoby za – takie są wyniki konsultacji społecznych na temat wodnego placu zabaw, który miałby powstać na osiedlu Przybyszówka w Rzeszowie.

W piątek Urząd Miasta w Rzeszowie podał wyniki konsultacji wśród mieszkańców Rzeszowa, które zostały przeprowadzone w środę 25 września w dwóch filiach Rzeszowskiego Domu Kultury: Przybyszówka i Krynicka. Uprawnionych do głosowania było prawie 195 tysięcy mieszkańców. 

W konsultacjach mieszkańcy odpowiadali na pytanie: „Czy jest Pani/Pan za budową wodnego placu zabaw usytuowanego między ulicami Biecką a Odrzykońską według „Koncepcji Wodnego Placu Zabaw?”. W konsultacjach wzięło udział 371 osób. Głosów nieważnych było 12.

Za budową wodnego placu zabaw na wspomnianym terenie opowiedziały się 143 osoby, przeciwko było 210 osób, od głosu wstrzymało się sześć osób. 

Konsultacje zarządził Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, po protestach mieszkańców osiedla Przybyszówka, którzy nie zgadzają się, by wodną atrakcję ulokować pomiędzy blokami. Mieszkańcy obawiają się hałasu i braku wolnych miejsc parkingowych.

Tadeusz Ferenc zapewnił mieszkańców, że ostateczna lokalizacja wodnego placu zabaw  zapadnie po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Wyniki pokazują, że zwyciężyli przeciwnicy placu w niecce pomiędzy ulicami Odrzykońską i Biecką.

– Nie będziemy tam budowali wodnego placu zabaw. Prezydent szanuje wyniki konsultacji. Znajdziemy inny teren, być może zgłoszą się do nas inne Rady Osiedla, które będą chciały u siebie takiej inwestycji – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: