Zdjęcie: Wody Polskie

Do 9 lutego trwają aukcje Wód Polskich na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród aukcji jest m.in. niepowtarzalna okazja na wyjątkowy rejs i zwiedzanie obiektów hydrotechnicznych z przewodnikami.

Choć 32. Finał WOŚP jest już za nami, to wciąż w internecie trwają aukcje, z których dochód zostanie przeznaczony na Orkiestrę. Fundacja WOŚP za pieniądze z niedzielnej zbiórki kupi sprzęt na rozwój oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Do wspólnego grania dołączyły także Wody Polskie, odpowiedzialne za gospodarowanie wodami w kraju. Na licytację wystawiły aż 12 aukcji związanych regionami wodnymi na terenie całej Polski.

Zwiedzanie rzeszowskiej zapory

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie rzeszowskiej zapory na Wisłoku. To niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć obiekt od wewnątrz i poznać zasady jego funkcjonowania.

Zwycięzca aukcji zostanie zaproszony na niezwykły spacer ścieżką przyrodniczą. Doświadczony przyrodnik opowie o faunie i florze zamieszkującej dolinę rzeki Wisłok i Ptasią Wyspę (widoczną wraz z ruinami mostu z punktu widokowego).

– Zwiedzanie zakończy pamiątkowe zdjęcie grupowe wykonane z drona, wraz z krótką prezentacją sprzętu i sposobu jego wykorzystania w gospodarce wodnej – zachęca do licytacji Katarzyna Tokarz, rzecznik rzeszowskich Wód Polskich.

Link do aukcji jest TUTAJ.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zwiedzanie zapory w Sieniawie

W regionie wodnym górnej-wschodniej Wisły Wody Polskie zapraszają na zwiedzanie zapory wodnej „Besko” na rzece Wisłok w Sieniawie. To okazja, aby obejrzeć z bliska ten wspaniały obiekt i wybrać się na fantastyczny rejs motorówką.

– W trakcie zwiedzania opowiemy o historii zapory i zaprosimy naszych gości na niezwykły spacer przez górną i dolną galerię kontrolno-pomiarową do Małej Elektrowni Wodnej oraz na dolne stanowisko obiektu – zapowiada Katarzyna Tokarz. 

Na zwycięzcę aukcji czeka też wyjątkowy rejs motorówką. Link do aukcji TUTAJ.

Licytacje trwają do 9 lutego br. Aukcje będą realizowane od 15 maja do 30 września 2024 r.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama