Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Wojciech Przybyło nie jest już szefem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów – dowiedział się nieoficjalnie Rzeszów News.

Jak ustaliliśmy, Wojciech Przybyło został odwołany w poniedziałek (31 stycznia). – Przyszedł w tej sprawie faks. Nie było w nim żadnego uzasadnienia – mówią nasze źródła w prokuraturze. 

Wojciech Przybyło nie chciał komentować decyzji o odwołaniu go ze stanowiska. Przybyło miejską prokuraturą kierował od ponad 1,5 roku. Teraz wraca do prokuratury w Leżajsku, gdzie pracował zanim został szefem prokuratury w Rzeszowie.

– Nie komentujemy decyzji kadrowych prokuratora krajowego – ucina Ewa Lotczyk, szefowa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która nadzoruje działalność miejskiej prokuratury rejonowej. 

O powody odwołania Wojciecha Przybyło zapytaliśmy w poniedziałek Prokuraturę Krajową, ale do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi. 

Kara za „rażąco łagodny” wyrok?

Nieoficjalnie wiemy, że odwołanie Wojciecha Przybyło może mieć związek ze sprawą rzeszowskiego lekarza Jacka H., który w styczniu został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za spowodowanie wypadku, w którym zginął Andrzej Lutak

Wymiarem kary wobec lekarza była zaskoczona Prokuratura Krajowa. O karę więzienia w zawieszeniu dla Jacka H. wnioskował prokurator Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie prowadzono śledztwo przeciwko lekarzowi. 

Prokuratura Krajowa uważa, że wyrok Sądu Rejonowego w Rzeszowie jest „rażąco łagodny”. Z polecenia Krzysztofa Sieraka, zastępcy prokuratora generalnego, rzeszowska prokuratura ma złożyć apelację od wyroku i wystąpić o bezwzględne więzienie dla Jacka H.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama