Reklama

Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki, odwołała alarmy przeciwpowodziowe dla części powiatu tarnobrzeskiego i powiatu stalowowolskiego. Dziś pierwsze pieniądze na usuwanie skutków ulewnego deszczu przekazano Ustrzykom Dolnym.

Alarmy przeciwpowodziowe odwołano dziś w powiecie tarnobrzeskim dla gminy Gorzyce, miasta i gminy Baranów Sandomierski oraz dla części powiatu stalowowolskiego dla gminy Radomyśl nad Sanem, Zaklików i Zaleszany. Odwołanie alarmów to efekt poprawy sytuacji hydrologicznej, systematycznym zmniejszeniem się stanu wody na rzekach województwa podkarpackiego oraz korzystną prognozą pogody na najbliższy okres.

Wojewoda wystąpiła z wnioskiem do ministra obrony narodowej o odwołanie żołnierzy, zaangażowanych do wsparcia samorządów w działaniach prewencyjno-przeciwpowodziowych na terenie Podkarpacia.

Małgorzata Chomycz-Śmigielska podjęła dziś decyzje o przekazaniu pomocy finansowej na wypłatę zasiłków dla rodzin z terenu gminy Ustrzyki Dolne, poszkodowanych w wyniku ubiegłotygodniowego ulewnego deszczu. – Pieniądze już zostały przekazane na konto samorządu – poinformowała Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O wsparcie gmina Ustrzyki Dolne do wojewody wystąpiła wczoraj. Wniosek został rozpatrzony w trybie przyspieszonym. Wojewoda przyznała pomoc w łącznejwysokości 45 tys. 400 zł. Zasiłki celowe do 6 tys. zł otrzyma 16 rodzin z terenu gminy Ustrzyki Dolne – 7 rodzin z Ustrzyk Dolnych i 9 z Krościenka.

Do wydziału polityki społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wpływają informacje z gmin, na terenie których wystąpiły ulewne deszcze, o przygotowywanych wnioskach o pomoc finansową.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama