Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma nową pracownię RTG [FOTO] 

4
Reklama

1 mln zł kosztowało stworzenie nowej pracowni rentgenowskiej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. 

 

Pracownię RTG przy ulicy Poniatowskiego przy Izbie Przyjęć WSPR otwarto we wtorek. Na potrzeby pracowni zaadaptowano pomieszczenia i kupiono nowoczesną aparaturę rentgenowską, która będzie obsługiwała dziennie ponad 100 pacjentów z Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego, jak i całego Podkarpacia. 

Wymiana starego urządzenia po 30 latach jego użytkowania była konieczna. Pacjenci często musieli korzystać z RTG w sąsiednich placówkach. Pracownia działa codziennie przez całą dobę. 

– Zależało nam, aby ambulatorium mogło funkcjonować, bo odciąża ono szpitalne oddziały ratunkowe i to właśnie tutaj można dokonać szybkiej diagnozy bez konieczności wizyty w szpitalu – podkreśla Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.

Stworzenie nowej pracownicy rentgenowskiej kosztowało 1 mln zł, z czego 600 tys. zł przekazał samorząd podkarpacki, reszta pieniędzy pochodziła z budżetu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

– Inwestycja pozwoli na prowadzenie na bardzo wysokim poziomie jakości diagnostyki dla mieszkańców miasta i powiatu – twierdzi Katarzyna Zygmunt-Kowalska z WSPR w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. A ja się pytam kto wydał pozwolenie/zarządzenie wyciecia drzew przy szpitalu na Rycerskiej?
    Były to zdrowe drzewa, w mieście brakuje zieleni, ponadto dla pacjentów jest zdecydowanie lepiej przez okna oglądać zielone rozłożyste korony drzew a niż jeżeli elewacje sąsiednich budynków, oraz co ważne w upalne dni drzewa te dawały przyjemny chłodny cień.
    Uważam że dyrektor tej placówki za wydanie tak złej decyzji powinien ponieść konsekwencje.

Comments are closed.