Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma nową pracownię RTG [FOTO] 

Reklama

1 mln zł kosztowało stworzenie nowej pracowni rentgenowskiej przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. 

 

Pracownię RTG przy ulicy Poniatowskiego przy Izbie Przyjęć WSPR otwarto we wtorek. Na potrzeby pracowni zaadaptowano pomieszczenia i kupiono nowoczesną aparaturę rentgenowską, która będzie obsługiwała dziennie ponad 100 pacjentów z Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego, jak i całego Podkarpacia. 

Wymiana starego urządzenia po 30 latach jego użytkowania była konieczna. Pacjenci często musieli korzystać z RTG w sąsiednich placówkach. Pracownia działa codziennie przez całą dobę. 

– Zależało nam, aby ambulatorium mogło funkcjonować, bo odciąża ono szpitalne oddziały ratunkowe i to właśnie tutaj można dokonać szybkiej diagnozy bez konieczności wizyty w szpitalu – podkreśla Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Stworzenie nowej pracownicy rentgenowskiej kosztowało 1 mln zł, z czego 600 tys. zł przekazał samorząd podkarpacki, reszta pieniędzy pochodziła z budżetu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

– Inwestycja pozwoli na prowadzenie na bardzo wysokim poziomie jakości diagnostyki dla mieszkańców miasta i powiatu – twierdzi Katarzyna Zygmunt-Kowalska z WSPR w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama