Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Podkarpaccy policjanci zebrali pochwały od szefa polskiej policji. – Dziękuję za to, co robicie każdego dnia – mówił gen. Jarosław Szymczyk podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Rzeszowie. 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

 

Wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w środę na pl. Farnym. Poprzedziła je msza święta, którą w kościele Farnym odprawił Jan Wątroba, biskup rzeszowski. W obchodach brali udział także przedstawicie rządu, władz miasta i Podkarpacia oraz innych służb. 

Po podniesieniu flagi państwowej, minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych przez NKWD na wschodzie oraz tych, którzy poświęcili policyjnej służbie własne życie. 

Nadinsp. Dariusz Matusiak, szef podkarpackiej policji, mówił, że tegoroczne Święto Policji obchodzone jest w czasie szczególnym.

– Już blisko 1,5 roku Ukraina opiera się zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej. W tym czasie nasza formacja poddana została bardzo wymagającej próbie – mówił komendant Matusiak. Stwierdził, że podkarpaccy policjanci sprostowali wszystkim wyzwaniom. 

– Dziękuję za wytrwałość w codziennej służbie i w pracy, za profesjonalne wypełnianie swoich obowiązków. Dziękuję za podejmowane starania, by mieszkańcy i goście odwiedzający nasze województwo mogli czuć się bezpiecznie – podkreślał Dariusz Matusiak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Medale, odznaki i awanse 

 

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali, odznak i awansów. Medalami „Za Długoletnią Służbę” odznaczonych zostało przez prezydenta RP 16 policjantów.

Odznaki „Zasłużony Policjant” minister spraw wewnętrznych i administracji nadał 72 policjantom. Minister SWiA uhonorował również 10 osób medalami „Za Zasługi dla Policji”.

Awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało w całym województwie podkarpackim 1047 policjantów: 23 w korpusie oficerów starszych, 74 – oficerów młodszych, 421 – aspirantów, 422 – podoficerów i 107 – szeregowych.

Gen. Jarosław Szymczyk w swoim przemówieniu mówił, że Polacy czują się bezpiecznie w swoim kraju. – Naprawdę jestem z was dumny i przeogromnie wam dziękuję za to, co robicie każdego dnia – powiedział do funkcjonariuszy szef polskiej policji. 

Święto Policji zakończyło się defiladą kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji.  Obchodom towarzyszył także piknik policyjny w „Białym Ogrodzie”. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama