– Mam nadzieję, że władze Rzeszowa zaprzestaną kolejnych prób włączenia naszej gminy do miasta – mówi Wilhelm Woźniak, wójt Krasnego, po niedzielnym referendum.

Przypomnijmy, ok. 62 proc. mieszkańców gminy zagłosowało przeciwko włączaniu gminy Krasne do Rzeszowa. Za było ok. 37 proc. Frekwencja wyniosła 56 proc. Pełne wyniki możecie sprawdzić TUTAJ.

Wilhelm Woźniak, wójt Krasnego, jest bardzo zadowolony z wyników referendum.

– Chciałem podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu i skorzystali z tego przywileju demokracji. Większość zdecydowała, że chce zostać w naszej małej ojczyźnie.

– Ale szanuję też tych, którzy mieli odmienne zdanie. Zapraszam ich do współpracy na rzecz budowania naszej gminy. Razem tutaj mieszkamy, chcemy by wszyscy mieszkańcy dobrze się czuli w gminie – mówi wójt Woźniak.

Zdaniem władz Krasnego, wyniki niedzielnego referendum to mocny dowód na to, jakie naprawdę panują nastroje wśród mieszkańców gminy.

– To już nie są konsultacje społeczne, gdzie można było nam zarzucić, że niby nie odzwierciedlają rzeczywistych nastrojów. Frekwencja w referendum, która była najwyższą w Polsce, wskazuje, jak mieszkańcy gminy byli zdeterminowani, by bronić swojej małej ojczyzny – uważa Wilhelm Woźniak.

W marcowych konsultacjach społecznych przeciwko przyłączaniu gminy do Rzeszowa było 85 proc. mieszkańców. Pomysłodawcy referendum zarzucali władzom gminy, że konsultacje były niewiarygodne i źle przeprowadzone, bo niewiele osób o nich wiedziało.

Wójt Woźniak ma też nadzieję, że wyniki niedzielnego referendum w końcu sprawią, że władze Rzeszowa na długi czas zrezygnują z dalszej walki o przyłączenie gminy do stolicy Podkarpacia, o co ratusz od wielu lat zabiega.

– Dla nas konsultacje i referendum to także nieustanne koszty. Tak istotne pieniądze moglibyśmy lepiej wykorzystać w gminie – twierdzi Woźniak. Referendum kosztowało ok. 30 tys. zł.

– Mam też nadzieję, że radni Rzeszowa nie zajmą się już wchłonięciem gminy do miasta. Dla Rzeszowa to też są koszty wraz z tą całą propagandową machiną, która uderzała w naszą gminę – powiedział wójt Krasnego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama