SONY DSC
Reklama

Blisko 100 osób bierze udział w tegorocznej edycji Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”, który odbywa się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie. Dwutygodniowe warsztaty potrwają do 16 lipca.

[Not a valid template]

 

Warsztaty prowadzi dziewięciu wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych. Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to coroczne przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy partnerskiej miast Buffalo i Rzeszowa.

Nauczyciele-wolontariusze z USA od 1991 roku przylatują do Rzeszowa, by w niekonwencjonalny sposób uczyć języka angielskiego, przekazując równocześnie szeroką wiedzę o wielu dziedzinach życia społeczeństwa amerykańskiego, a w szczególności miasta Buffalo.

Organizatorem 26. edycji kursu, który rozpoczął się 4 lipca, jest organizacja „Pomost International” w Buffalo (USA), Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie.

Językowe warsztaty są realizowane w formie kursu całodziennego oraz kursu wieczorowego. Zajęcia dla wszystkich uczestników są prowadzone wyłącznie w języku angielskiego, na podstawie podręcznika opracowanego przez nauczycieli kursu.

Kurs potrwa do 16 lipca w ZSO nr 4 przy al. Rejtana. Ostatniego dnia o godz. 11:00 w holu głównym szkoły odbędzie się podsumowanie dwutygodniowych warsztatów. Uczestnicy zajęć otrzymają certyfikaty ukończenia kursu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: