Wystawę podsumowującą plener Worldwide Photowalk Rzeszów 2016 od najbliższego będzie można podziwiać  w rzeszowskiej Galerii Nierzeczywista. Na zdjęciach wykonanych podczas spaceru z aparatem zobaczymy m.in. podkarpacką policję.

[Not a valid template]

 

1 października 31 osób wzięło udział w rzeszowskiej odsłonie „Scott Kelby’s Worldwide Photo Walk”. Ideą tego wydarzenia był spacer z aparatem po ulicach Rzeszowa i zatrzymanie w fotografii tych ulotnych chwil, które uciekają nam na co dzień.

W tym roku rzeszowski spacer z aparatem był  wyjątkowy, ponieważ fotograficy musieli na zdjęciach uwiecznić również podkarpacką policję.

Z blaskiem fleszy zmierzył się na rzeszowskim Rynku policyjny patrol w mundurach z okresu międzywojennego. Z kolei przy ul. Grunwaldzkiej do zdjęć zaprezentował się oznakowany radiowóz Alfa Romeo 159.

Kolejną okazją na udane zdjęcie były ogrody bernardyńskie, w których grasował patrol ruchu drogowego na motocyklach i Park Jedności Polonii z Macierzą (al. Cieplińskiego), bo tam znów można było sfotografować policyjny patrol konny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Efekt pracy, którą wykonali fotograficy podczas spaceru oceniała specjalna komisja, która zebrała się 21 października. Spośród nadesłanych zdjęć wybrali oni najlepsze i zadecydowali, że to właśnie z nich będzie się składać najnowsza wystawa, którą będzie można obejrzeć w Galerii Nierzeczywista (ul. Matejki 10) już w piątek (4 listopada) od godz. 18:00.

Dodatkowo najlepsze zdjęcia przedstawiające podkarpacką policję znajdą się w policyjnym kalendarzu na 2017 rok. Planowana jest również wystawa tych prac w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Dodatkowo dwóch fotografów, którzy podczas pleneru wykonali najbardziej efektowne zdjęcia, zostanie zaproszonych do udziału na ekskluzywny nocny plener fotograficzny na terenie Rzeszowa, podczas którego planowana jest unikalna inscenizacja policyjna.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama