Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Z koncertami na Rynku, premierą hymnu, warsztatami, pokazami i atrakcjami. Taki będzie 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie.

30. Finał WOŚP (30 stycznia) rozpocznie się w Rzeszowie przed południem. O godz. 11.45 wspólnym przemarszem wolontariuszy – z ul. 3 Maja do Rynku. Tam też (od strony ul. Mickiewicza) będą już stały zaparkowane pojazdy opancerzone, samochody rajdowe i m.in. angielska taksówka.

Będą też pokazy psów, koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą, morsowanie, warsztaty artystyczne, a pod płytą Rynku, w piwnicach łaziki przygotowane przez studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Z WOŚP gra również prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Na aukcję podarował bilet dla 4 osób na wspólne zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic. Rodzina lub grupa przyjaciół, która wylicytuje zwiedzanie, będzie mogła przejść podziemną trasę w towarzystwie prezydenta Fijołka. 

Aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje też Unia Metropolii Polskich, do której należy Rzeszów. Na licytację zostanie wystawiony zestaw skarpetek z symbolami i nazwami wszystkich miast członkowskich.

Od 13:00 do 19:15 na scenie Rynku wystąpią: wokaliści DK Vocal Studio, zespół “OPA CUPA”, wokaliści Rzeszowskiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, Blant, Symptone, Perspective Band, DOC. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Następnie zagra RSC i premierę będzie miał hymn WOŚP 2022 nagrany przez artystów z Rzeszowa i okolic. Autorem i kompozytorem utworu „Jest jeszcze ocean” jest Robert Bartusik. Jego piosenka była już hymnem WOŚP w latach 90., a teraz zyskała nowe brzmienie. Rzeszowski hymn WOŚP 2022 został nagrany w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio, a teledysk powstał w Rzeszowskich Piwnicach.

Punktualnie o godz. 20:00 będzie Światełko do nieba z fire show, następnie zaśpiewa Anika Dąbrowska, po niej wystąpi Lordofon. 

Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. W tym roku pieniądze będą zbierane na sprzęt, który ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama