Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowskie uczelnie włączają się w Wielką Orkiestrę Świąteczną Pomocy. Możecie wylicytować spotkanie ze specjalistami, którzy pomogą Wam w założeniu firmy, ocenią Wasz pomysł na biznes i pomogą w zdobyciu nawet 200 tys. zł.

Licytację spotkania z fachowcami organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zwycięzca podczas spotkania otrzyma wiedzę dotyczącą zakładania własnej firmy. Będzie mógł uzyskać też fachową opinię na temat własnego pomysłu na biznes oraz pomoc w pozyskaniu pieniędzy na innowacyjny biznes, nawet do 200 tys. zł.

Cały dochód z tej aukcji zostanie przekazany na rzecz WOŚP.  Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Licytacja spotkania trwa TUTAJ.

WSPiA też gra dla Owsiaka

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera także Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Na rzeszowskim Rynku od godz. 12:00 do 16:00 uczelnia prezentować będzie swoje nowoczesne laboratorium kryminalistyczne, pracowni medycyny sądowej oraz medycyny ratunkowej. Odbędą się także pokazy technik kryminalistycznych.

W namiocie WSPiA będzie można zobaczyć m.in. czaszki, czyli zestaw do tzw. antropologii kryminalnej. Będzie to zarówno czaszka australopiteka, jak i np. 30-tygodniowego płodu, 5-letniego dziecka, osoby dorosłej, starca. Będzie też można poznać odontologię kryminalistyczną, czyli identyfikacje człowieka na podstawie uzębienia.

Ponadto będą fantomy, zestawy pozoracji ran i urazów np. ran ciętych, rąbanych, tłuczonych, postrzałowych, oparzeniowych oraz ran pozorujących obrażenia odniesione w wypadku drogowym. Będą także fantomy prezentujące obrażenia człowieka, odniesione w wypadku drogowym.

Studenci WSPiA zaprezentują również zestawy symulacyjne do prezentacji skutków nadużycia alkoholu oraz środków odurzających. Dzięki temu uczestnicy finału na Rynku będą mogli zobaczyć jak działają tego typu środki, jak zachowuje się człowiek pod ich wpływem i jakie uszkodzenia narządów mogą wywołać. Zaprezentowane zostaną także narko i alko gogle.

Tradycyjnie już w namiocie WSPiA będzie można dowiedzieć się np. jak pobierane są odbitki palców oraz w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa. Odwiedzający będą mogli otrzymać pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbitkami swoich linii papilarnych.

Dodatkowo zaprezentowane zostaną specjalistyczne w pełni wyposażone walizki śledcze znajdujące się na wyposażeniu Laboratorium Kryminalistycznego WSPiA.

Fryzjerzy dla WOŚP, Red Lips na Rynku

Przypominamy, że 24. Finał WOŚP wspierać będą także trzy rzeszowskie salony fryzjerskie. Fryzjerzy w niedzielę pracować będą charytatywnie na rzecz Orkiestry, a ich klienci bezpośrednio zasilą znajdującą się w salonie orkiestrową puszkę. O akcji więcej pisaliśmy TUTAJ.

Od godz. 12:00 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się szereg orkiestrowych atrakcji. Nie zabraknie koncertów (Golden Life, Red Lips), będzie także Światełko do Nieba, fire show. Pełny program dostępny jest TUTAJ.

Akcję Jurka Owsiaka wspierać będzie także rzeszowska kawiarnia Powoli Cafe przy ul. Mickiewicza.

– Od kilku tygodni zbieraliśmy miedziaki, jakie u nas zostawialiście w kasie, które wypełniły już trochę puszkę na naszym barze. Chcemy, by była jak najcięższa – informuje Powoli Cafe.

W niedzielę z zakupu każdej ‪‎kawy kawiarnia przekaże 1 zł na WOŚP. – Przyjdźcie w niedzielę na Rynek i weźcie kawę na miejscu lub na wynos – zachęcają organizatorzy.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: