Reklama

Trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas wczorajszego 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Podkarpaciu najwięcej zebrano w Rzeszowie – ponad 180 tysięcy złotych.

[Not a valid template]

 

Większość miast podliczyła już orkiestrowe datki. Dokładna suma, jaką udało się zebrać  wolontariuszom, będzie znana najprawdopodobniej dopiero za kilka dni. Wciąż jeszcze trwają bowiem internetowe aukcje, a mniejsze sztaby, m.in. z Polańczyka i innych bieszczadzkich miejscowości nie podliczyły jeszcze pieniędzy.

Najwięcej pieniędzy wolontariusze zebrali w Rzeszowie – 184 tys. zł. Na drugim miejscu jest Dębica – 95 tys. zł. Do dębickiego sztabu WOŚP wpłynęły też pieniądze z okolicznych gmin, co łącznie dało prawie 130 tys. zł. Trzeci pod względem wysokości zbiórki okazał się Mielec – 78 tys. zł. Z całego powiatu mieleckiego wpłynęło aż 140 tys. zł.

Następny jest Tarnobrzeg z kwotą 76,5 tys. zł. 71 tys. zł przyniosła orkiestrowa zbiórka w Jaśle. Bieszczadzki sztab WOŚP z Sanoka uzbierał blisko 63 tys. zł. Cały czas czeka jednak na to aż spłyną pieniądze z bieszczadzkich miasteczek i wiosek. 62 tys. zł zebrano w Przemyślu. W Krośnie na koncie jest 55 500 zł, niewiele mniej w Rudniku nad Sanem – 55 055 zł

W Lubaczowie zebrano 49 tys. zł, a w Ropczycach – ponad 35 tys. zł. Liczenia nie kończył sztab z Rymanowa, ale jak podaje Radio Rzeszów na koncie jest tam już prawie 19 tys. zł. W Dukli zebrano 8 tys. zł, ale dopiero w środę zakończą się tam licytacje.

Do wczoraj do godziny 22 na Podkarpaciu zebrano ponad 620 tysięcy złotych. Tomasz Bogusławski z banku Pekao SA, który obsługuje WOŚP, poinformował Rzeszow-News.pl, że środki zebrane do puszek są cały czas jeszcze liczone. Do tej pory z Podkarpacia na koncie banku jest około 500 tys. zł.

Zobaczcie zdjęcia z pokazów na Rynku TUTAJ.

rzeszownews@gmail.com

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.