Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Jeden z nich odpowie także za nielegalne posiadanie broni i amunicji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
W zeszłą niedzielę ok. godz. 4:00 rano policjanci z komisariatu na Nowym Mieście interweniowali na ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie. Na parkingu świadkowie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który kradł paliwo. Pomagał mu wspólnik, z którym z cysterny spuścili 60 l paliwa. Po kradzieży wspólnik odjechał cysterną, a 52-latka zatrzymało trzech świadków, gdy mężczyzna bańki z paliwem włożył do swojego samochodu. 
 
Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł drugi mężczyzna. Wartość skradzionego paliwa oszacowano na ok. 300 zł, dlatego obaj złodzieje odpowiedzą za wykroczenie. Ale na tym historia się nie zakończyła. W samochodzie 52-latka funkcjonariusze znaleźli jeszcze 10 sztuk amunicji pistoletowej, a kolejne 10 takiej samej amunicji przy mężczyźnie.
 
Policjanci podejrzewali, że 52-latek może posiadać również broń palną, dlatego postanowili przeszukać jego dom oraz użytkowane przez niego pomieszczenia socjalne w firmie przy ul. Ciepłowniczej i wynajmowany pokój w Rudnej Małej. 
 
– Na ul. Ciepłowniczej, w szafie w pokoju socjalnym, znaleźli pistolet Tulski Tokariew, tzw. TT, dwa magazynki z amunicją i kilka jej sztuk luzem. Podczas przeszukania w domu funkcjonariusze znaleźli jeszcze 47 sztuk amunicji – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 
 
Biegły z zakresu uzbrojenia wstępnie stwierdził, że znaleziony pistolet to broń palna, a  jego posiadanie, tak jak posiadanie amunicji znalezionej w samochodzie, przy 52-latku i razem z pistoletem wymaga zezwolenia. Policjanci przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. 
 
Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Jego finał będzie  uzależniony od opinii biegłego, który podda zabezpieczone przedmioty szczegółowym badaniom.
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama