Zdjęcie: Youtube.com / The Freeborn Brothers
Reklama

Na tle ulicy 3 Maja, Rynku oraz okrągłej kładki z widokiem na Pomnik Czynu Rewolucyjnego nagrali najnowszy teledysk do drugiego singla muzycy z rzeszowskiej grupy The Freeborn Brothers. Teledysk zapowiada czwartą płytę zespołu, która ukaże się w październiku.

The Freeborn Brothers, specjalizujący się w muzyce gypsy folk, grający szybkie utwory, które są mieszanką punku z folkiem, a nawet muzyką country, nie tak dawno zaskoczył swoich fanów pierwszym singlem „Chodźmy tam” do nowej płyty, w którym wzięła udział polska „Trucking Girl” – Iwona Blecharczyk. Jeszcze wcześniej rzeszowska grupa dała się poznać z hitowej w internecie „Pieśni żałobnej dla policyjnej alfy”.

Teraz The Freeborn Brothers zrealizował teledysk do drugiego singla „Wróć do Domu”, który jest zapowiedzią czwartej płyty „Instant Magic”, która wychodzi 9 października br. Zdjęcia do teledysku kręcono w najbardziej charakterystycznych miejscach Rzeszowa – na deptaku przy ul. 3 Maja, Rynku oraz okrągłej kładce nad aleją Piłsudskiego.

– Pomysł na teledysk powstał już jakiś czas temu. Chcieliśmy pokazać Rzeszów jako miasto, z którego zawsze startujemy w trasy koncertowe i zawsze też do niego wracamy. Zdjęcia do teledysku nie zajęły dużo czasu, czekaliśmy tylko na dobrą pogodę, aby wszystko wyglądało jak najlepiej – opowiada Nikodem Soszyński, wokalista i lider The Freeborn Brothers.

Piosenka „Wróć do Domu” powstała w zeszłym roku. Od pewnego czasu jest już w serwisie Youtube wersja nagrania na żywo ze studia. – Ale chcieliśmy nagrać do niej pełnowymiarowy teledysk. Gramy koncerty po całej Europie i odpowiadamy setki razy, z jakiej części Polski jesteśmy i jak się nazywa nasze miasto. Teraz będziemy pokazywać zainteresowanym wideo i wszystko będzie jasne – dodaje Nikodem Soszyński.

A kto ma “wrócić do domu” w tytułowej piosence? – Polacy z UK – odpowiada Soszyński. 

Płytę „Instant Magic” można już zamawiać na stronie zespołu www.freebornbrothers.com. Patronuje jej Polskie Radio Rzeszów.

The Freeborn Brothers tworzą: Nikodem Soszyński (wokal, banjo, perkusja), Mateusz Pleśniak, (wokal, akordeon), Paweł Kuś (wokal, bas), Arkadiusz Hawro (trąbka) i Krzysztof Rakoczy (puzon).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.