Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

Chcesz zostać częścią festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024? To świetnie! Do 16 lutego Estrada Rzeszowska czeka na projekty kulturalne.

Europejski Stadion Kultury, czyli rzeszowska odsłona Wschodu Kultury, na stałe wpisał się w kalendarz imprez miejskich. To największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce, organizowany nieprzerwanie od 2011 roku. 

We Wschodzie Kultury biorą udział także Lublin i Białystok. Rzeszów ma ESK, który łączy elementy różnych gatunków muzycznych, teatru, fotografii, filmu i sztuk wizualnych. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 21-23 czerwca. To będzie czternasta edycja ESK. 

Estrada Rzeszowska chce, by trzy dni festiwalu były wypełnione projektami na jak najwyższym poziomie – niekonwencjonalne i łączące różne dziedziny sztuki. Dlatego liczy na kreatywność i zaangażowanie twórców, którzy dołożą kulturalną cegiełkę do ESK.  

Estrada Rzeszowska zachęca twórców do składania projektów. W 2024 roku stawia przede wszystkim na współpracę międzynarodową, nowoczesne koncepcje i artystyczne odkrycia. Motywem przewodnim ESK 2024 jest hasło „Move to change!” („Do dzieła!”). 

Na zgłoszenia Estrada czeka do 16 lutego. Co ważne, projekt trzeba zrealizować z jednym z krajów Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Dodatkowo premiowana będzie współpraca z krajem zachodniej Europy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zaskocz nas swoimi pomysłami i razem wcielmy je w życie, tworząc najfajniejszy festiwal w Rzeszowie! – namawia Estrada Rzeszowska. 

Projekty mogą składać osoby prowadzące działalność gospodarczą, organizacje pozarządowe, jednostki i podmioty, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. 

Zapytanie ofertowe znajdziecie TUTAJ, a formularz zgłoszeniowy jest TUTAJ i TUTAJ

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

(ram)

redacja@rzeszow-news.pl

Reklama