Ożywione mity i legendy słowiańskie w formie trójwymiarowych postaci zamkniętych w drewnianej skrzyni będzie można oglądać podczas tegorocznego festiwalu Wschód Kultury w Rzeszowie.

Za projekt „Słowiańskie bestie” odpowiadają Fundacja Precyzja i Estrada Rzeszowska. Do konkursu na rysunek, szkic, ilustrację mogą się zgłaszać artyści z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy

Inspirując się „Bestiariuszem Słowiańskim” (Zych, Vargas) organizatorzy przygotowali w języku angielskim 5 opisów mitycznych stworów. – Ich interpretację artystyczną pozostawiamy samym artystom – informuje Joanna Dul z Estrady Rzeszowskiej.

Projekt „Słowiańskie bestie” to ożywienie mitów i legend słowiańskich w formie trójwymiarowych postaci zamkniętych w drewnianej skrzyni. Z nadesłanych rysunków jury wybierze 5 najlepszych postaci, które zostaną ożywione w formie 3D przez Krzysztofa Szczepańskiego, animatora postaci takich jak Smaug i wielu innych w filmowej trylogii „The Hobbit”.

Autorzy 5 najlepszych otrzymają nagrody w wysokości 200 euro.

Przygotowane postaci zostaną zamknięte w drewnianej klatce. Będzie je można oglądać, ale też dowiedzieć się o nich kilku ciekawostek, np. jak funkcjonowały w naszej wspólnej słowiańskiej kulturze. Multimedialna instalacja zostanie zaprezentowana w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie.

Zgłoszenia do konkursu trwają TUTAJ.

„Słowiańskie bestie” będą częścią tegorocznego edycji Wschodu Kultury. W Rzeszowie w dniach 23-26 czerwca odbędzie się Europejski Stadion Kultury. To już piąta edycja imprezy. Wschód Kultury wraz z Rzeszowem tworzą także Białystok i Lublin. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie gwiazdą ESK 2016.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama