Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Masz jakiś ciekawy pomysł artystyczny związany z tematyką partnerstwa wschodniego? Zgłoś się do Estrady Rzeszowskiej, która szuka właśnie takich osób, jak ty. Nabór trwa do końca stycznia.

Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury to największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce. Koncert Główny, który jest główną atrakcją rzeszowskiej odsłony Wschodu Kultury, co roku na Stadionie Miejskim gromadzi ok. 40 tys. widzów. 

To, co wyróżnia ESK spośród innych festiwali, to jego interdyscyplinarny charakter. Program festiwalu łączy w sobie nie tylko różne gatunki muzyczne, ale również dziedziny sztuki: teatr, fotografię, film, czy sztuki wizualne.

Dowodem na to jest przeszło 30 różnych wydarzeń artystycznych – wystawy, dyskusje, pokazy filmowe itp., które odbywają się m.in. w przestrzeni rzeszowskiego Rynku, czy na bulwarach nad Wisłokiem.

Od 2013 roku Wschód Kultury jest organizowany prze trzy polskie miasta: Rzeszów, Lublin i Białystok w porozumieniu z artystami krajów partnerstwa wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Tegoroczny ESK w Rzeszowie odbędzie się w dniach 21-23 czerwca. Trzy dni festiwalowe będą wypełnione przedsięwzięciami kulturalnymi. Jakimi? To dużo zależy także od ciebie. Jeżeli masz pomysł na ciekawe wydarzenie, koniecznie zgłoś swój projekt.

Estrada Rzeszowska, która jest koordynatorem ESK, szuka firm, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, które będą w stanie przygotować i kompleksowo zrealizować projekt artystyczny z uwzględnieniem tematyki partnerstwa wschodniego z zakresu muzyki, literatury, tańca, teatru, fotografii, sztuki wizualnej, filmu, animacji, czy performencu.

Projekt, który ma być zrealizowany w dniach ESK, musi być rozliczony do 30 sierpnia, a przygotowania nad nim można już rozpocząć 1 kwietnia. Wydarzenia nie mogą być biletowane, poza darmowymi zaproszeniami w przypadku ograniczonej liczby miejsc.

Komisja, złożona z pracowników Estrady Rzeszowskiej, oceni atrakcyjność pomysłu, jego oryginalność i adekwatność do tematu. Projekty można składać do 31 stycznia do godz. 12:00, wysyłając je na adres e-mail: sekretariat@estrada.rzeszow.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: „Oferta – Wschód Kultury. Europejski Stadion Kultury 2019”.

Projekty można też składać osobiście w siedzibie Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24.

W organizację Wschodu Kultury zaangażowane są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz podlegające mu Narodowe Centrum Kultury.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.