Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce w południowo-wschodniej, która znalazła się w zestawieniu najbardziej obleganych szkół wyższym w tym roku przez maturzystów. Zestawienie opracowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

MNiSW co roku opracowuje ranking najchętniej wybieranych szkół wyższych na podstawie liczby kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Każda uczelnia ma obowiązek przesłać te dane do Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym POL-on, do 5 października.

W skali całego kraju WSIiZ w Rzeszowie zajęła 10. miejsce wśród niepublicznych uczelni.  

W tym roku rzeszowska uczelnia tylko na studia stacjonarne I stopnia podania złożyło 1024 kandydatów. Dla porównania, rok temu 945 osób .

– W rankingu Ministerstwa jesteśmy od 2011 roku  i cały czas utrzymujemy zbliżoną pozycję. To powód do satysfakcji, ponieważ nasza uczelnia rokrocznie jest dla naszych kandydatów uczelnią pierwszego wyboru. Studenci doceniają m.in. indywidualne podejście do nich oraz możliwości rozwoju jakie im stwarzamy – mówi dr Andrzej Rozmus, prorektor WSIiZ ds. nauczania.

Co roku wśród studentów I roku studiów I stopnia WSIiZ przeprowadza badania, pytając o powody wyboru uczelni. – Wśród trzech najważniejszych czynników wyboru studenci wymieniają: interesujący kierunek studiów, praca po ukończeniu studiów oraz opinia na temat jakości nauczania – komentuje rektor Rozmus.

W roku akademickim 2016/2017 napolskie uczelnie niepubliczne, na studia I i II stopnia, przyjęto ponad 92 tys. osób, z czego na studia stacjonarne I stopnia przeszło 21 tys. osób. W tym roku studia stacjonarne na uczelniach niepublicznych były najczęściej wybierane na warszawskich SWPS, Vistuli  i  Uczelni Łazarskiego.

Mimo silnej konkurencji i lokalizacji z dala od wielkich aglomeracji takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, rzeszowska WSIiZ od sześciu lat znajduje się w TOP 10 najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce.

– Takiego wyniku nie oasiągnęła żadna inna uczelnia z regionu – podkreśla Damian Łazarz z biura prasowego WSIiZ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: