Zdjęcie: materiały prasowe

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie chce zacząć studia ponad 50 procent więcej osób niż w zeszłym roku – tak wynika z podsumowania pierwszej tury rekrutacji uczelni. 

– Prawie cały wzrost dotyczy studiów stacjonarnych. Studia w tym trybie rozpocznie prawie 2,5 razy więcej studentów niż na studiach niestacjonarnych – poinformowała we wtorek rzeszowska WSIiZ. 

Największym zainteresowaniem kandydatów wśród studiów I stopnia cieszyły się: informatyka, programowanie, logistyka, zarządzanie oraz grafika komputerowa i produkcja multimedialna, zaś na studiach II stopnia najchętniej wybierane było zarządzanie.

Na studiach prowadzonych w języku angielskim najwięcej osób chce kształcić się na informatyce, zarządzaniu i pielęgniarstwie.

Wpływ wojny na Ukrainie

– Wyniki pierwszej tury rekrutacji potwierdzają, że najmocniejszymi kierunkami studiów oferowanymi przez WSIiZ pozostają informatyka, zarządzanie oraz grafika komputerowa – mówi dr Małgorzata Gosek, prorektorka ds. nauczania WSIiZ. 

W tegorocznej rekrutacji wzrosła także liczba kandydatów z Ukrainy. To poniekąd konsekwencja trwającej w tym kraju wojny, którą 24 lutego wywołała Rosja. WSIiZ od samego początku zbrojnej napaści na Ukrainę pomaga uchodźcom. 

– Działała u nas świetlica dla mam i dzieci, udzielaliśmy pomocy psychologicznej i wspieraliśmy uchodźców z Ukrainy w poszukiwaniu pracy, uczyliśmy i nadal uczymy języka polskiego – zaznacza dr Małgorzata Gosek. 

Pomogą w zakwaterowaniu 

Wzrosła też liczba kandydatów na studia w języku angielskim. Od nowego roku akademickiego będzie już ponad 1000 studentów. Flagowe kierunki to: zarządzanie biznesem międzynarodowym, zarządzanie w lotnictwie oraz pielęgniarstwo i informatyka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Wciąż się rozwijają i cieszą ogromną popularnością – twierdzi Magda Louis, pełnomocnik prezydenta WSIiZ ds. współpracy międzynarodowej, dodając, że uczelnia już przygotowuje się na przyjęcie nowych studentów pierwszego roku.

Będziemy oferować im pomoc w zakwaterowaniu i adaptacji. Rozumiemy doskonale, jak daleką podróż, liczoną nie tylko w kilometrach, ci młodzi ludzie odbyli – podkreśla Louis. WSIiZ ma 18-letnie doświadczenie w kształceniu obcokrajowców.

Są jeszcze wolne miejsca

We wtorek (9 sierpnia) ruszyła jeszcze II tura rekrutacji – zarówno na studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Można wciąż składać podania o przyjęcie m.in. na zarządzanie, pielęgniarstwo oraz na kosmetologię.

WSIiZ oferuje 18 kierunków i ścieżek kształcenia na studiach polskojęzycznych oraz 5 kierunków i ścieżek na studiach anglojęzycznych. Aplikować można do końca września. W tym roku uczelnia uruchamia też studia II stopnia na kierunku projektowanie graficzne. 

W październiku studia we WSIiZ rozpoczną młodzi ludzie z około 50 krajów świata. Wśród studentów obcokrajowców najliczniej reprezentowane kraje pochodzenia to: Kazachstan, Ukraina, Zimbabwe, Indie, Nigeria, Turcja, Maroko, Algieria, Egipt, Nepal i Pakistan.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama