Reklama

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła rekrutację. Tegoroczna oferta edukacyjna ma jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby rynku pracy.

– Wsłuchujemy się w potrzeby rynku pracy. Kształcimy na kierunkach ważnych dla gospodarki. Wprowadzamy też nowe, praktyczne kierunki i specjalności, które stanowią niszę na rynku pracy – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Dotyczy to przede wszystkim anglojęzycznych studiów: Aviation Management, Information Technology, Finance and Accounting, International Management, Physiotherapy, Logistics, Logistics in Transport. Obecnie umiejętność poruszania się w wielokulturowym świecie jest coraz ważniejsza. W tym roku WSIiZ wprowadza też nowe kierunki na studiach polskojęzycznych: dietetykę i prawo, a także specjalności dodatkowe, realizowane równocześnie ze studiami – m.in. zooterapia, sieci komputerowe – Cisco, fitoterapia, różnice kulturowe w biznesie. Studenci zdobywają też certyfikaty informatyczne, językowe i biznesowe.

WSIiZ kładzie nacisk na naukę praktyki – oprócz wykładów, studenci podczas zajęć i warsztatów uczą się od ekspertów i doświadczonych praktyków. Mogą też uczestniczyć w darmowych, międzykierunkowych wykładach wybitnych naukowców i wykładach otwartych.

Stypendium od początku studiów

WSIiZ ma rozbudowany system stypendialny. Uczelnia umożliwia bezpłatne studia już od pierwszego semestru. Stypendium od początku studiów to specjalny system motywacyjny, który zapewnia studentom rozpoczynającym naukę stypendia pokrywające 100 % lub 50 % czesnego. Do systemu kwalifikuje test z wiedzy ogólnej, który kandydaci na studia piszą w lipcu lub sierpniu.

W październiku bezpłatną naukę na studiach I i II stopnia może rozpocząć nawet 1000 studentów. Darmowe miejsca na studiach maturzyści zdobywają też uczestnicząc w konkurach naukowych. WSIiZ od początku przyznaje też z własnych środków stypendia naukowe. Dzięki połączeniu własnego funduszu stypendialnego oraz środków z budżetu państwa w semestrze zimowym 2013/2014 aż 2250 studentów WSIiZ otrzymało stypendia.

Warsztaty biznesowe dla wszystkich

– Studenci wszystkich kierunków uczestniczą w zajęciach „Warsztaty biznesowe – załóż własną firmę”. Zostają kompleksowo przygotowani do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Taka wiedza ma szczególne znaczenie zwłaszcza na Podkarpaciu, gdzie własna firma jest szansą na lepszą karierę zawodową. Na zajęciach uzyskują też informacje o możliwości pozyskania funduszy na rozpoczęcie działalności, o zasadach prowadzenia rachunkowości, księgowości i sposobach wykorzystania narzędzi marketingowych w promocji biznesu – zdradza szczegóły Wojciech Pitura, jeden z trenerów prowadzących warsztaty biznesowe.

Warsztaty prowadzone są przede wszystkim przez ekspertów i praktyków. Odbywają się też spotkania z ludźmi biznesu m. in.: Markiem Dareckim – prezesem WSK PZL Rzeszów. Do tej pory uczestnicy warsztatów założyli kilkanaście firm.

Uczelnia ma trzy kampusy: w Rzeszowie, Tyczynie oraz w Kielnarowej, gdzie mieści się nowoczesne Centrum Edukacji Międzynarodowej, akademik, jedna z największych hal sportowych w Polsce, stajnia i alpakarnia. Jest też hotel z sauną i spa, a nawet park linowy.

Rekrutacja trwa do 31 lipca 2014 roku. Szczegółowe informacje: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.