Zdjęcie: Materiały WSIiZ w Rzeszowie
Reklama

Studenci Filologii angielskiej (ze specjalizacją tłumaczeniową z języka chińskiego) z coraz szerszymi możliwościami zdobywania praktycznych umiejętności, poszerzania wiedzy  i zdobywania tak ważnego dzisiaj doświadczenia zawodowego!

Po czterech latach niezwykle udanej współpracy WSIiZ z Anshan Normal University w Anshan City w Chinach związanej z cykliczną, semestralną  wymianą studentów Kierunku Filologia, władze obu uczelni postanowiły jeszcze bardziej zacieśniać działania związane z ich ofertą edukacyjną.

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że wykładowcy i studenci WSIiZ zostali zaproszeni do udziału w wyjątkowym międzynarodowym projekcie sponsorowanym przez naszego chińskiego partnera. Koszty związane z czesnym, zakwaterowaniem i zwiedzaniem Państwa Środka są pokrywane przez uczelnię w Chinach.

Już 22 maja zaproszona grupa studentów wraz z opiekunem z ramienia WSIiZ wyjeżdża na 14 dniową  wizytę do Chin! Prodziekan ds. Kierunku Filologia dr Roman Wisz dodaje, że „oferta wyjazdu jest niespotykanym wydarzeniem na rynku edukacyjnym – ma ogromny wpływ na rozwój praktycznych umiejętności zawodowych i dalszych losów absolwentów naszego kierunku”.

Dla uczestników wymiany opracowano zajęcia zarówno związane z nauką języka chińskiego (uczestnicy będą uczestniczyć w 30 godz. nauki języka chińskiego rozwijając mówienie, czytanie i słuchanie w języku chińskim) lecz także niezwykle atrakcyjny program skoncentrowany na poznaniu kultury Chin.

Przygotowano specjalną prezentację tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty, koncert ludowej Chińskiej muzyki czy rytuał malowania masek  na wzór masek z Opery Narodowej w Pekinie.

Niezwykłym przeżyciem będzie uczestniczenie w cyklu zajęć związanych z poznawaniem kultury Chin, m.in. wycieczek do Parku Narodowego Qianshan zwanego „północno-wschodnią perłą Chin” z licznymi buddyjskimi świątyniami i egzotyczną roślinnością, poznanie tradycji chińskiego jadeitu i stali oraz obrzędów korzystania z gorących, leczniczych źródeł.

Ponadto w programie  wizyty uczestnicy wymiany będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w międzynarodowym festiwalu jedzenia degustując tradycyjne potrawy z Chin czy w zajęciach z Tai Chi Chuan – starochińskiej sztuce relaksu, medytacji i walki równoważącej  ciało, oddech, energię i umysł.

Więcej o Filologii angielskiej we WSIiZ można znaleźć tutaj: wsiz.rzeszow.pl/filologia

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.