Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie solidaryzują się z narodem ukraińskim. Deklarują też udzielenie pomocy swoim studentom z Ukrainy.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie studiuje około 500 Ukraińców.  Uczelnia proponuje im wsparcie psychologiczne i pomoc finansową. Do wszystkich wysłano  maila z taką informacją.

„W strukturze WSIiZ działa Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju i każdy, kto potrzebuje wsparcia psychologicznego, może się tam zwrócić” – to fragment korespondencji.

– Studenci mogą też korzystać z systemu stypendiów i zapomóg w przypadku pogorszenia się sytuacji materialnej – zapewnia Grażyna Bochenek, rzecznik WSIiZ w Rzeszowie.

W czwartek przed południem, kilka godzin po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, władze uczelni w wydanym oświadczeniu wyraziły solidarność z ukraińskimi studentami i pracownikami. Potępiły też agresję militarną Rosji na Ukrainę.

„To nasi Współpracownicy, Koledzy i Koleżanki, a niejednokrotnie także Przyjaciele. Naruszenie granicy ukraińskiej przez Rosję i wejście sił rosyjskich na terytorium samozwańczych republik stanowi pogwałcenie międzynarodowego prawa i budzi najgorsze skojarzenia” – napisali dr Wergiliusz Gołąbek, rektor uczelni oraz prof. Tadeusz Pomianek.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama