Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

300 zł miasto Rzeszów będzie dopłacało do pobytu dzieci w prywatnych żłobkach. Tak przewiduje projekt uchwały, którym w najbliższy wtorek (24 sierpnia) zajmą się rzeszowscy radni. 

– Bon żłobkowy będzie wsparciem zarówno dla rodziców, którzy chcą być aktywni zawodowo, jak i dla niepublicznych żłobków działających na terenie Rzeszowa – zakomunikował Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Fijołek przypomniał, że wprowadzenie bonu żłobkowego obiecywał w kampanii wyborczej. – Proponujemy wsparcie w wysokości 300 zł miesięcznie dla każdego rzeszowskiego malucha korzystającego z niepublicznego żłobka w naszym mieście – dodał Fijołek.

Projekt uchwały dotyczący wprowadzenia w Rzeszowie bonu żłobkowego będzie dyskutowany podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. – Jeśli zyska akceptację, to bon zacznie obowiązywać od września – zapowiada Konrad Fijołek.

300 zł będzie wypłacane niezależnie od sytuacji dochodowej rodziny i ma stanowić częściowe pokrycie kosztów pobytu dziecka w prywatnych żłobkach. Takich na terenie Rzeszowa jest obecnie 35. W niektórych opłaty sięgają nawet 1000 zł.

Miasto szacuje, że od września do grudnia br. na bon żłobkowy wydała około milion złotych, a w 2022 roku będzie to ok. 3 mln zł. Wypłatą świadczenia rodzinnego ma się zajmować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama