Zdjęcia: Pixabay

Nawet 77-procentowe dofinansowanie do wymiany kotła mogą otrzymać mieszkańcy Rzeszowa. W poniedziałek (1 sierpnia) rusza nabór wniosków.

To uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na terenie Rzeszowa i sąsiednich gmin. – Wsparcie można otrzymać na wymianę pieców starego typu na urządzenia nowoczesne, przyjaźniejsze środowisku – zachęca Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Program zakłada poprawę jakości powietrza poprzez wymianę pieców, którymi ogrzewacie swój dom. Mieszkańcy mogą się starać o dofinansowanie wymiany kotłów starego typu, zasilanych np. węglem, miałem, czy drewnem, na nowoczesne, na biomasę lub gaz. Dofinansowanie może sięgnąć 77 procent zakupu.

W poprzednim naborze do dofinansowania przyjęto ponad 1000 wniosków. Nabór uzupełniający rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do końca września. Wniosek o dofinansowanie może złożyć właściciel nieruchomości lub jego dzierżawca albo najemca, pod warunkiem uzyskania zgody od właściciela.

Szczegółowe informacje oraz wzory wniosku i dokumentów są na stronie www.rof.org.pl. Uzupełnione dokumenty mieszkańcy Rzeszowa mogą złożyć w Wydziale Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa, Plac Ofiar Getta 7. Wnioski będą wstępnie weryfikowane przez pracownika wydziału podczas składania.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama