Zdjęcie: Materiały WSPiA

Ponad 20 procent więcej kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020 przyjęła WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Wzrosło także zainteresowanie studiami niestacjonarnymi, które w tym roku wybrało o 25 procent więcej osób.

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 w WSPiA zakończyła się w sobotę 28 września 2019 r. Prowadzona była w dwóch turach. Studia I stopnia w rzeszowskiej uczelni wybrało prawie 20 procent więcej kandydatów niż przed rokiem. Studia niestacjonarne, które w uczelniach publicznych i niepublicznych są płatne, wybrało 25 procent więcej osób.

W przypadku studiów stacjonarnych WSPiA może pochwalić się prawie 10-procentowym wzrostem zainteresowania. Rekrutacja na studia II stopnia utrzymała się na ubiegłorocznym poziomie.

Najpopularniejszym kierunkiem studiów w WSPiA w tegorocznej rekrutacji okazał się nowy kierunek studiowania „administracja / zarządzanie”, który wybrało o 45 proc. więcej osób niż w ub. r. Na niestacjonarne studia prawnicze zgłosiło się o ok. 30 proc. więcej chętnych. W przypadku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” i studiów II stopnia na „administracji” WSPiA odnotowała 5-procentowy wzrost ilości kandydatów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponad 60 procent kandydatów na studia I stopnia złożyło podanie o przyjęcie w I turze rekrutacji. – Stawiamy na kształcenie praktyczne, na nowoczesne sposoby kształcenia. Nasi wykładowcy uczą przy wykorzystaniu m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw i oględzin, rozwiązywania kazusów, problemów, gier, wirtualnych symulatorów oraz zajęć z praktykami – wylicza prof. Jerzy Posłuszny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama