Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

50 procent spośród ubiegłorocznych absolwentów „prawa” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. To najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników.

Analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Absolwenci WSPiA pod względem zdawalności wyprzedzili przedstawicieli m.in. SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego, Uczelni Łazarskiego, Akademii Leona Koźmińskiego czy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

WSPiA, jako jedyna niepubliczna uczelnia kształcąca przyszłych prawników, może pochwalić się tym, że aż 50 procent jej ubiegłorocznych absolwentów spośród tych, którzy przystąpili do egzaminu na aplikację, ukończyła go z wynikiem pozytywnym.

W ogólnym zestawieniu uczelni publicznych i niepublicznych, z których do egzaminu na wybrane aplikacje przystąpiło poniżej 100 absolwentów, WSPiA zajęła bardzo wysokie 4. miejsce.

Analiza pokazuje także, że egzamin na wybraną aplikację zdało aż 71 proc. absolwentów WSPiA, którzy ukończyli studia z oceną 5 (drugie miejsce w Polsce wśród uczelni, z których do egzaminu przystąpiło poniżej 100 absolwentów).

Z kolei wśród absolwentów, którzy na dyplomie otrzymali ocenę dobrą, aż 66 proc. zaliczyło test na wybraną aplikację (I miejsce w Polsce wśród uczelni, z których do egzaminu przystąpiło poniżej 100 absolwentów).

– Nie kształcimy masowo, nie zależy nam na ilości, lecz na jakości. Ci, którzy marzą o wykonywaniu wybranego zawodu prawniczego, przede wszystkim adwokata czy radcy prawnego, już na studiach mają zapewniony bogaty program zajęć praktycznych, zarówno w postaci warsztatów, jak i pracowni praktycznych – podkreśla prof. Czesław Kłak, dziekan-dyrektor Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa WSPiA.

Dodaje, że absolwenci WSPiA próbowali swoich sił na egzaminach aplikacyjnych nie tylko w Rzeszowie. Trzech absolwentów zdawało egzamin w Krakowie, dwie osoby w Warszawie.

WSPiA kształci studentów na Podkarpaciu od 20 lat. Od 2011 r. uczelnia, jako jedyna na Podkarpaciu, posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama