Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację, zakończyło go z wynikiem pozytywnym.

– To najlepszy wynik wśród uczelni niepublicznych w Polsce – podkresla Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. Analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje opublikowało Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Egzaminy na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą przeprowadzono we wrześniu 2018 r. Pod względem zdawalności na wybraną aplikację absolwenci „prawa” w WSPiA okazali się najlepsi w Polsce wśród osób, które ukończyły uczelnie niepubliczne.

– Zdawalność na poziomie ponad 45 proc. pozwoliła im wyprzedzić absolwentów m.in. Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uczelni Łazarskiego w Warszawie i SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego – poinformował Przemysław Pawlak. 

WSPiA zajęła także pierwsze miejsce w Polsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne wśród uczelni publicznych i niepublicznych, z których do egzaminów przystąpiło poniżej 200 osób. Absolwenci WSPiA okazali się lepsi m.in. od osób które ukończyły studia prawnicze na Uniwersytecie Opolskim czy Rzeszowskim.

Absolwenci studiów niestacjonarnych na kierunku „prawo” w WSPiA osiągnęli jedną najwyższych średnich pod względem zdawalności na wybraną aplikację spośród wszystkich publicznych i niepublicznych uczelni w Polsce. Aż 67 proc. z nich uzyskało wynik pozytywny z wybranego egzaminu. W przypadku absolwentów studiów stacjonarnych w WSPiA było to prawie 40 proc. – drugie miejsce wśród uczelni niepublicznych.

Ubiegłoroczni absolwenci „prawa” w WSPiA przystąpili głównie do egzaminu na aplikację radcowską i adwokacką. Osoby, które uzyskały wynik pozytywny, ukończyły studia z oceną bardzo dobrą i plus dobrą na dyplomie. Absolwenci WSPiA aplikowali nie tylko w Rzeszowie, ale także w Krakowie i Warszawie.

WSPiA kształci studentów na Podkarpaciu od 20 lat. W 2011 r. uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Sam sie zamknij stary. Zycie pozniej zweryfikuje i jesli ktos ma wiedze polaczona z wyksztalceniem bedzie mial dobrze w przyszlosci.
    Moze znasz statystyki gdzie i ile zrzynaja na innych uczelniach w kraju i za granica to sie pochwal.
    A puki co jestes dla mnie kompleksowym pajacem.
    Studia to jest szkola.

  2. Egzaminy na tej uczelni to jest kpina. Oszukują, zrzynają, i to mimo systemu zabezpieczeń. Wyższe wykształcenie wg standardów wschodnich. Ta uczelnia powinna zostać zamknięta.

Comments are closed.