Zdjęcie: Materiały WSPiA

Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację, zakończyło go z wynikiem pozytywnym.

– To najlepszy wynik wśród uczelni niepublicznych w Polsce – podkresla Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. Analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje opublikowało Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Egzaminy na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą przeprowadzono we wrześniu 2018 r. Pod względem zdawalności na wybraną aplikację absolwenci „prawa” w WSPiA okazali się najlepsi w Polsce wśród osób, które ukończyły uczelnie niepubliczne.

– Zdawalność na poziomie ponad 45 proc. pozwoliła im wyprzedzić absolwentów m.in. Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uczelni Łazarskiego w Warszawie i SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego – poinformował Przemysław Pawlak. 

WSPiA zajęła także pierwsze miejsce w Polsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne wśród uczelni publicznych i niepublicznych, z których do egzaminów przystąpiło poniżej 200 osób. Absolwenci WSPiA okazali się lepsi m.in. od osób które ukończyły studia prawnicze na Uniwersytecie Opolskim czy Rzeszowskim.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Absolwenci studiów niestacjonarnych na kierunku „prawo” w WSPiA osiągnęli jedną najwyższych średnich pod względem zdawalności na wybraną aplikację spośród wszystkich publicznych i niepublicznych uczelni w Polsce. Aż 67 proc. z nich uzyskało wynik pozytywny z wybranego egzaminu. W przypadku absolwentów studiów stacjonarnych w WSPiA było to prawie 40 proc. – drugie miejsce wśród uczelni niepublicznych.

Ubiegłoroczni absolwenci „prawa” w WSPiA przystąpili głównie do egzaminu na aplikację radcowską i adwokacką. Osoby, które uzyskały wynik pozytywny, ukończyły studia z oceną bardzo dobrą i plus dobrą na dyplomie. Absolwenci WSPiA aplikowali nie tylko w Rzeszowie, ale także w Krakowie i Warszawie.

WSPiA kształci studentów na Podkarpaciu od 20 lat. W 2011 r. uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama