Reklama

„Tańce i łamańce” – pod takim tytułem w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbył się kolejny Dzień Języków Obcych. W imprezie uczestniczyło ponad 200 studentów uczelni. Były m.in. pokazy tańców z różnych stron świata, konkursy językowe, koncerty oraz specjalistyczne wykłady.

[Not a valid template]

 

Dzień Języków Obcych organizowany jest w WSPiA już po raz czwarty. Za każdym razem impreza ma zachęcić studentów do nauki różnych języków oraz pokazać, że nauka może być wesoła i przyjemna. Jak tłumaczy mgr Danuta Bałanda, kierownik Zespołu Języków Obcych WSPiA, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów.

– W każdej edycji imprezy uczestniczy kilkuset studentów. Dzień Języków Obcych ma za zadanie przekazać wiedzę, informacje i umiejętności w lekki, zabawny i interesujący sposób – tłumaczy Danuta Bałanda.

W tym roku Dzień Języków Obcych w WSPiA rozpoczął wykład gościa specjalnego Konrada Dejko, trenera wydawnictwa Pearson. Studenci mogli poznać sposoby poprawiania swojej wydajności edukacyjnej.

– Później swoje prezentacje przedstawili studenci WSPiA, którzy w języku angielskim opowiadali m.in. o naszym miejscu we wszechświecie, kosmicznym Teleskopie Hubble’a oraz o włoskich rajdowcach. Studenci WSPiA mogli także uczestniczyć w konkursach m.in. „Łamańcach językowych” oraz „Przysłowiach i powiedzeniach” – opowiada Bałanda. Dodaje, że w tym roku „Łamańce językowe” zostały rozbudowane. W poprzednich latach były to łamańce tylko w języku angielskim i niemieckim. Teraz po raz pierwszy dodany został język hiszpański, francuski i rosyjski.

– To była fajna zabawa – mówili po pierwszej części Dnia Języków Obcych studenci WSPiA. – Nasi koledzy brali udział w łamańcach językowych. Było to dosyć śmieszne, bo zadania nie były łatwe i można było sobie na nich połamać język – mówią z uśmiechem uczestnicy Dnia Języków Obcych w WSPiA.

– Bardzo fajna była też druga część imprezy, w której mogliśmy zobaczyć pokazy taneczne m.in. taniec orientalny w wykonaniu naszej koleżanki. Były też ciekawe konkursy z nagrodami i na koniec doskonały koncert muzyki irlandzkiej. Na co dzień nie mamy możliwości oglądać takich atrakcji, więc tym bardziej był to interesujący dzień. Dzień Języków Obcych można podsumować, jako ciekawą imprezę, która pokazuje, że nauka języków obcych nie musi odbywać się tylko w sali wykładowej – uważają studenci WSPiA.

W części artystycznej Dnia Języków Obcych, którą poprowadził Irlandczyk John Dockrell na scenie w klubie studenckim „Zemsta Docenta” można było zobaczyć m.in. taniec orientalny w wykonaniu Natalii Smoroń, studentki WSPiA. Zaprezentował się także Gang Bros, czyli rzeszowska ekipa streetdance’owa, która dodatkowo poprowadziła warsztaty taneczne dla studentów uczelni. Podczas Dnia Języków Obcych w WSPiA można było również zobaczyć pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu rzeszowskiego zespołu Keraan. Całość zakończył koncert zespół muzyki celtyckiej „Donegal”, który zorganizowany został w ramach „Dnia Eurowyborcy w WSPiA”.

Organizatorem Dnia Języków Obcych pod hasłem „Tańce i łamańce” był działający w WSPiA Zespół Języków Obcych.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.