Zdjęcie: Materiały WSPiA

Ponad 20 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Najpopularniejszy jest nowy kierunek studiowania „administracja / zarządzanie”.

WSPiA podsumowała pierwszą turę rekrutacji, która zakończyła się 7 sierpnia. Rzeszowska uczelnią kończy ją z 20-procentowym wzrostem liczby kandydatów na studia I stopnia w porównaniu z 2018 rokiem. 

– To tendencja utrzymująca się od kilku lat. Co roku, pomimo niżu demograficznego notujemy wzrost zainteresowania naszymi kierunkami studiów. Patrząc na termin składania podań o przyjęcie na studia, możemy też pochwalić się, że dla większości osób jesteśmy uczelnią tzw. pierwszego wyboru – mówi prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA. 

Jakie kierunki popularne? 

Najbardziej popularny w I turze rekrutacji okazał się nowy kierunek studiowania „administracja // zarządzanie”. Wybrało go prawie 60 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku. Na studiach niestacjonarnych aż 70 procent, a na studiach stacjonarnych 40 procent więcej kandydatów.

Wyraźny wzrost WSPiA widzi także na studiach II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”, który wybrało prawie 20 proc. więcej kandydatów. Na studiach I stopnia na tym kierunku uczelnia ma 10 proc. więcej kandydatów. Podobnie jest także z kierunkiem „prawo”, który na studiach niestacjonarnych studiować będzie 10 proc. więcej osób.

– W te wyniki rekrutacji nie są wliczeni obcokrajowcy, dla których rekrutacja na studia cały czas trwa – zaznacza Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.

Przedstawiciele uczelni dodają, że w I turze podania o przyjęcie na studia składają głównie maturzyści rozpoczynający przygodę ze studiami. Studia II stopnia największym zainteresowaniem cieszą się w II turze ze względu na trwające jeszcze we wrześniu obrony prac dyplomowych.

Rektor: praktyka na maksimum 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Według prof. Jerzego Posłusznego, zainteresowanie studiami na WSPiA to efekt m.in. tego, że uczelnia stara się podczas zajęć przekazywać maksimum wiedzy praktycznej.

– Stawiamy na nowoczesne sposoby kształcenia z wykorzystaniem m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw sądowych i oględzin miejsca zdarzenia, rozwiązywania kazusów i problemów, gier i wirtualnych symulatorów oraz zajęć z praktykami, którzy stanowią dużą część naszej kadry – mówi rektor Posłuszny. 

Dodaje, że uczelnia cały czas wprowadza i rozwija nowatorskie w skali kraju rozwiązania edukacyjne. Od ponad dwóch lat WSPiA realizuje innowacyjny program edukacyjny „Nowoczesna Uczelnia”, składają się z trzech projektów: EDR (EDUKATOR); SBS, czyli „step by step – krok po kroku” oraz MIX EDUKACYJNY.

– W ten sposób podnosimy poziom i efektywność nauczania. Wprowadziliśmy podział przedmiotów na różne kategorie. Zróżnicowaliśmy formę zaliczenia w zależności od wagi i znaczenia danego przedmiotu – tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny.

II tura rekrutacji

Jak co roku WSPiA uruchamia II turę rekrutacji, która trwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r. Na kandydatów czeka kilkanaście specjalności na czterech kierunkach studiów: „administracji // zarządzanie” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwie wewnętrznym” (studia I i II stopnia) oraz „prawie” (jednolite pięcioletnie studia magisterskie).

Więcej na temat II tury rekrutacji można znaleźć na stronie www.wspia.eu

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama