Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Ponad 300 uczniów z 14 szkół średnich w Rzeszowie i okolicach weźmie udział w 13. edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka. W środę, 30 października, zmierzą się z testem złożonym z 30 pytań.

Pytania przygotowali eksperci z WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Konkurs organizowany przez uczelnię od 13 lat jest zapowiedzią kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Konkurs rozpocznie się o 10:00. Test przeprowadzą studenci WSPiA – wolontariusze pracujący przy organizacji Festiwalu „Watch Docs”. Dla uczniów przygotowano 30 pytań testowych. Na odpowiedź na wszystkie pytania jest zaledwie 20 minut.

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się znajomością praw człowieka oraz instytucji zajmujących się ich ochroną.

Celem Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka jest popularyzacja problematyki praw człowieka wśród młodych ludzi. Konkurs jest też formą edukacji oraz podnoszenia świadomości państwowej, społecznej i prawnej młodzieży.

– Kształtuje szacunek dla praw człowieka oraz ukazuje przypadki ich łamania. Dodatkowo ma na celu propagowanie kultury i motywację do przestrzegania praw człowieka – poinformował Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Konkurs organizowany jest przez WSPiA od 13 lat. Co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Przez wszystkie edycje uczestniczyło w nim już prawie 6000 młodych osób zainteresowanych prawami człowieka.

Zwycięzców tegorocznego konkursu poznamy w środę, 6 listopada, w pierwszym dniu 17. Objazdowego Festiwalu Filmowego “Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. Wtedy też odbędzie się uroczyste wręczenie cennych nagród rzeczowych ufundowanych przez prof. Jerzego Posłusznego, rektora WSPiA.

Festiwal Filmowy

Festiwal „Watch Docs” odbędzie się w Rzeszowie już po raz 13. Od samego początku odbywa się w WSPiA. W tym roku czterodniowa impreza rozpocznie się 6 listopada i potrwa do 10 listopada.

Podczas Festiwalu w WSPiA, WDK, MDK i Kino za Rogiem Cafe będzie zobaczycie ok. 30 projekcji filmowych o tematyce związanej z prawami człowieka. Odbędzie się także wiele spotkań i wykładów m.in. pracowników WSPiA na temat ochrony praw człowieka na świecie. Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest darmowy.

Dokładny program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: