Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Koniec zdalnej edukacji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Po trwającej ponad dwa lata pandemii, semestr letni roku 21/22 wraca do zajęć stacjonarnych.

– W kwietniu planujemy stopniowe przywracanie zajęć w salach wykładowych, zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych – poinformował w środę Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Na początku w mury uczelni wrócą studenci studiów stacjonarnych. Od poniedziałku (11 kwietnia) wybrane ćwiczenia i warsztaty będą w formie kontaktu bezpośredniego. Studenci otrzymają informację z wyznaczonymi konkretnym dniem, w którym ich zajęcia odbędą się w murach uczelni. W pozostałe dni zajęcia nadal będą odbywać się na platformie Teams. 

Kolejny etap powrotu zacznie się po świętach wielkanocnych. Od czwartku (21 kwietnia) studenci studiów stacjonarnych całkowicie wracają do kampusu WSPiA. Od tego dnia wszystkie zajęcia (wykłady, konwersatoria, ćwiczenia, warsztaty, pracownie praktyczne) będą w salach wykładowych.

– Jedynie w wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się możliwość organizowania wykładów w formie zdalnej – wyjaśnia Przemysław Pawlak. 

Studenci studiów niestacjonarnych wracają na uczelnię w pierwszy weekend po świętach, czyli 23 i 24 kwietnia. W murach WSPiA będzie większość wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń i warsztatów. Jak tłumaczą przedstawiciele uczelni, jedynie wybrane zajęcia wykładowe będą w wyjątkowych przypadkach w formie zdalnej. 

Powrót do zajęć w kampusie WSPiA oznacza także organizację seminariów dyplomowych i dyżurów wykładowców w murach uczelni.

Prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, zdecydował, że studenci, którzy są zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy lub przebywają na Ukrainie, mogą wystąpić o indywidualną organizację semestru. Takim osobom zostaną udostępnione materiały edukacyjne, nagrania wykładów lub kontakt z prowadzącym. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama