Reklama

Rzeszowska Plaza dołączyła do zbiórki pieniędzy i została jednym z głównych sponsorów jazzowo-rapowego projektu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Dzięki temu formacja będzie mogła nagrać swoją pierwszą płytę.

Rzeszowski raper Bartek Skubisz, czyli Eskaubei, obecny na polskiej scenie od 16 lat, kilka miesięcy temu zaangażował się we wspólny projekt ze znanym trębaczem Tomkiem Nowakiem i jego zespołem. Nowak współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, muzykami Amy Winehouse, czy Massive Attack.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet postanowili nagrać płytę, która ma być fuzją inspiracji hip-hopem i jazzowych improwizacji. O pomoc w zrealizowaniu muzycznych planów poprosili internautów, zamieszczając kilka tygodni temu swój projekt na platformie crowdfoundingowej Polakpotrafi.pl. Muzycy potrzebują 7 tysięcy złotych na nagranie płyty.

Do zbiórki pieniędzy przyłączyło się teraz Centrum Handlowe Plaza w Rzeszowie. Dzięki temu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet będą mogli nagrać przygotowany już od dłuższego czasu materiał. Projekt na Polakpotrafi.pl  ma już ponad 10 tys. zł.

– Uznaliśmy, że jest to doskonały projekt lokalnego artysty, który warto wesprzeć. O planach nagrania dowiedzieliśmy się z internetu. Cieszymy się, że właśnie dzięki naszemu wsparciu udało im się zgromadzić ponad 100 proc. potrzebnej sumy. To daje pewność, że płyta powstanie. Możliwe, że uda im się także wyprodukować klip promujący płytę, a koncert promocyjny odbędzie się w Plazie – tłumaczy Michał Zych, menadżer ds. marketingu rzeszowskiej Plazy.

Muzycy na przełomie października i listopada zagrają specjalny koncert w Plazie. Na debiutancki krążek Eskaubei i Tomek Nowak Quartet złożą się głównie kompozycje Tomka Nowaka, ale też Kuby Płużka (piano) oraz teksty Eskaubei. Muzycy zapowiadają, że gościnnie pojawią się cenieni raperzy, wokalistki i DJ-e.

– Tak konkretna pomoc daje nam pewność, że nasza płyta powstanie. To dla nas bardzo ważne, bo pokazuje, że w Rzeszowie są osoby i firmy, które chcą wspierać artystów tworzących ciekawe projekty – mówi Eskaubei.

Koncert Eskaubei i Tomek Nowak Quartet będzie można zobaczyć jeszcze w tym miesiącu na rzeszowskim Rynku. 20 września o godz. 17:00 wystąpią podczas „Kultury od Kuchni”, odbywającej się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: