Zdjęcie: Materiały prasowe

12 marca br. w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się koncert, wspominający legendę zespołu Dżem – Ryśka Riedla. Największe przeboje artysty wykona jego syn – Sebastian Riedel z zespołem Cree. 

Koncert „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu” uczci obchodzoną w 2019 roku 25. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla. Sebastian Riedel i zespół Cree postanowili uczcić to wydarzenie serią koncertów upamiętniających twórczość legendarnego wokalisty Ryszarda Riedla i zespołu Dżem.

Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał Cree.

Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”. Zespół występuje w składzie: Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka, Bartłomiej Miarka – gitara, Lucjan Gryszka – gitara basowa, Kuba Majerczyk – perkusja, Adam Lomania – instr. klawiszowe.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dwugodzinny koncert Sebastiana Riedla i Cree w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się 12 marca. Początek o godz. 20:00. Bilety w cenie 60, 75, 80 i 90 zł do kupienia na stronie adria-art.pl. Telefon kontaktowy: 605 555 676.

Opra. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama