Zdjęcie: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć, jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – wojsko czeka właśnie na ciebie.

Na tegorocznych wakacjach Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych macie niepowtarzalną okazję wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.
 

Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zacznie się 10:00 i potrwa do około 19:00. W tym czasie będziecie mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczycie się także, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdziecie informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych.

Rzeszów, a dokładnie 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, także włącza się do bezpłatnych zajęć pod hasłem „Wojskowe wyzwanie”. Odbędą się one 10 sierpnia w 16. Batalionie Saperów w Nisku. Zainteresowani udziałem w zajęciach muszą do 7 sierpnia przesłać swoje zgłoszenie i oświadczenie o stanie zdrowia na e-mail: 16bsap@ron.mil.pl 

PROGRAM SZKOLENIA:

– musztra indywidualna;

– czynności przygotowawcze do strzelania (ładowanie magazynków, przygotowanie broni do strzelania, składanie i rozkładanie broni, obsługa broni);

– ścieżka saperska;

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– udzielanie pierwszej pomocy w przypadku urazów- ćwiczenia praktyczne;

– techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych;

– rzut granatem ćwiczebnym;

– zwiedzanie statycznej wystawy sprzętu wojskowego;

– odwiedzanie punktów promocyjnych wystawionych przez TOAW i WOT.

Dokładny program i regulamin szkolenia znajdziecie TUTAJ.

(ak)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama