Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Od czwartku do niedzieli (31 października – 3 listopada) na rzeszowskich drogach będzie trwała policyjna akcja „Znicz 2019”. Funkcjonariusze apelują do kierowców, by nie jeździli na pamięć. 

W czasie trwania akcji „Znicz” na drogach pojawi się zwiększona liczba policjantów. Oprócz tego, że będą oni dbać o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, pieszych i zmotoryzowanych, to będą również pilnować płynności i bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Zakaz ruchu dla ciężarówek 

1 listopada od godz. 6:00 do 22:00 zmieni się organizacja ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy Wilkowyja i Pobitno. Policja zastrzega, że w przypadku dużego natężenia ruchu, czas wprowadzenia zmian może się przedłużyć.

Podczas akcji „Znicz” policjanci zwracać będą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, nieprawidłowe wyprzedzanie kolumny pojazdów, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków.

– W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień funkcjonariusze drogówki podejmą ręczne kierowanie ruchem – zapowiada nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci przypominają również, że w czwartek (31 października) i w piątek (1 listopada) obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów powyżej 12 ton. W czwartek od 18:00 do 22:00, w piątek od 8:00 do 22:00.

Jak dojechać? Gdzie parkować?

W dniu Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej, przy cmentarzach zostaną wyznaczone strefy do parkowania. Dojazd samochodów osobowych do parkingu przed cmentarzem będzie odbywał się ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch będzie jednokierunkowy (wjazd od ul. Lwowskiej).

Wyjazd samochodów będzie odbywał się ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch będzie odbywał się również jednokierunkowo – zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej. Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył autobusów MPK i taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem.

Dojazd do bramy cmentarza przy ulicy Polnej możliwy będzie od ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ulicą Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ulicę Kujawską. Z ulicy Morgowej w ulicę Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo.

 – Na skrzyżowaniu ulica Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu – informuje nadkom. Adam Szeląg. 

Największy ruch na ulicy Lwowskiej

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na czas zmiany organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ulicę Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci.

Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto, dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Aby dojechać na cmentarz Pobitno przy ul. Lwowskiej samochód należy zaparkować na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego, nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych.

Policja spodziewa się, że największe nasilenie ruchu będzie na ulicy Lwowskiej, która jest nie tylko drogą dojazdu do cmentarza przy ul. Cienistej, ale przede wszystkim należy ona do drogi krajowej nr 94. – Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu będzie uzależnione od bieżących potrzeb – zapowiadają funkcjonariusze. 

W przypadku dużego natężenia ruchu, ograniczenia mogą być wprowadzone nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również w czwartek poprzedzający święto i przedłużone do soboty.

Priorytetem sygnały policjantów 

Policjanci apelują, aby przez cały nadchodzący weekend kierowcy, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć, zwracali uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione oraz na sygnały podawane przez policjantów.

– W przypadku kierowania ruchem przez funkcjonariuszy, kierujący w pierwszej kolejności muszą stosować się do sygnałów i poleceń przez nich podawanych. Przez kilka najbliższych dni wszyscy powinni zachować szczególną ostrożność oraz wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu – apelują policjanci.

W okresie Wszystkich Świętych w Rzeszowie zostaną także uruchomione specjalne linie autobusowe, którymi będzie można dojechać w rejon cmentarzy. Szczegóły TUTAJ

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama