Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Dodatkowe patrole i zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach. W piątek (28 października) rozpocznie się policyjna akcja „Wszystkich Świętych 2021”.

Najwięcej policyjnych patroli należy się spodziewać w pobliżu dwóch największych rzeszowskich cmentarzy: na Wilkowyi i Pobitnie. Funkcjonariusze będą monitorować nasilenie ruchu i reagować na utrudnienia. W razie potrzeby będą ręcznie sterować ruchem.

Ale to nie wszystko, patrole drogówki wyposażone w fotoradary i wideorejestratory będą także sprawdzać, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, i czy ich auta są właściwie oświetlone.

Policjanci przypominają również, że w niedzielę i poniedziałek będzie obowiązywał zakaz ruchu samochodów ciężarowych o masie powyżej 12 ton. W niedzielę (31 października) od 18:00 do 22:00, a w poniedziałek (1 listopada) od 8:00 do 22:00.

W poniedziałek, od godz. 6:00 do 22:00, będzie zmiana w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy Wilkowyja oraz Pobitno. Stąd też apel policjantów do kierowców, żeby nie jeździli „na pamięć”.

Część ulic, które prowadzą do i z cmentarza Wilkowyja, będą tego dnia jednokierunkowe. Wjazd w kierunku bramy głównej będzie ulicą Bałtycką i Morgową, a wyjazd Cienistą i Kujawską. Tylko autobusy MPK i taksówki będą mogły jeździć w obu kierunkach.

– Dojazd do bramy cmentarza znajdującej się przy ul. Polnej będzie od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, tam ruchem kierować będą policjanci. Dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Dla kierowców będzie także parking przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2. To informacja także dla tych, którzy przyjadą odwiedzić groby swoich bliskich na cmentarzu Pobitno przy ul. Lwowskiej. W rejonie pozostałych cmentarzy nie będzie zmian w organizacji ruchu.

W przypadku dużego natężenia ruchu, ograniczenia mogą obowiązywać nie tylko we Wszystkich Świętych, ale również w niedzielę i być przedłużone do wtorku, na Dzień Zaduszny.

Policjanci przypominają kierowcom, że w pierwszej kolejności muszą stosować się do ich sygnałów i poleceń. Przez kilka najbliższych dni zachowajcie szczególną ostrożność oraz wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu.

W związku ze Wszystkich Świętych 2021 w Rzeszowie zostanie uruchomionych 10 specjalnych linii autobusowych, którymi będzie można dojechać w rejon cmentarzy. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: