Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

– Zachowajcie ostrożność i wyrozumiałość – apelują policjanci do kierowców podczas Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu w rejonie rzeszowskich cmentarzy Wilkowyja i Pobitno będą obowiązywały do godz. 22:00.  

We Wszystkich Świętych zmieniono organizację ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej, przy cmentarzach wyznaczono strefy do parkowania.

Dojazd do parkingu przed cmentarzem jest ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch jest jednokierunkowy (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch także jest jednokierunkowy – zakaz wjazdu od ul. Lwowskiej.

– Zakaz ten jednak nie dotyczy autobusów MPK i taksówek, które mogą się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem – wyjaśnia podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Dojazd do bramy cmentarza przy ul. Polnej jest od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ul. Morgową. Nie można dojechać do cmentarza przez ul. Kujawską.

Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP można wyjechać jedynie w prawo, bo na skrzyżowaniu ul. Żołnierzy I Armii WP rozdzielono zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy jest po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Na ul. Lwowskiej ustawiono znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ul. Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą wyłączono, ruchem kierują policjanci.

Parkowanie możliwe jest na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto możliwe jest parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Cmentarz Pobitno, w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego, obejmuje opisana zmiana organizacji ruchu. Parkować można na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

„Nie” dla jazdy na pamięć 

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego, nie ma zmian w organizacji ruchu. Parkować można na parkingach przycmentarnych.

Największe nasilenie ruchu policja przewiduje na ul. Lwowskiej. Jeżeli będą duże korki, ograniczenia mogą być wprowadzane nie tylko we Wszystkich Świętych, ale również przedłużone do środy na Dzień Zaduszny.

Policjanci apelują do kierowców, by zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć, zwracali uwagę na oznakowanie (może zostać zmienione) i sygnały policjantów. – Zachowajmy ostrożność i wyrozumiałość – apelują funkcjonariusze.

Przypominają również, że we Wszystkich Świętych obowiązuje zakaz poruszania się samochodów o masie powyżej 12 ton: od godz. 8.00 do 22:00.. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama