Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

O zachowanie szczególnej ostrożności oraz wyrozumiałość apelują do kierowców i pieszych rzeszowscy policjanci w związku z dniem Wszystkich Świętych.

Na rzeszowskich drogach już od wtorku (31 października) będzie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze do czwartku (2 listopada) będą dbali, by wszyscy bezpiecznie dojechali i dotarli na cmentarze. Utrudnienia w ruchu ich obrębie nie powinny nikogo zaskakiwać. 

We Wszystkich Świętych (1 listopada), od godz. 6:00 do 22:00 zmieni się organizacja ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy Wilkowyja i Pobitno. W przypadku dużego natężenia ruchu, ruch może się jeszcze zmieniać. 

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierowców i oświetlenie pojazdów. 

– Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. 

Policjanci przewidują również ręczne kierowanie ruchem. Przypominają, że we wtorek i środę, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów powyżej 12 ton: we wtorek – od 18:00 do 22:00, w środę – od 8:00 do 22:00. 

We Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej, przy cmentarzach zostaną wyznaczone strefy do parkowania. Dojazd do parkingu przed cmentarzem będzie odbywał się ul. Bałtycką i Morgową.

– Ruch będzie jednokierunkowy – wjazd od strony ul. Lwowskiej – wyjaśniają policjanci. 

Wyjazd samochodów będzie odbywał się ul. Cienistą i Kujawską, gdzie ruch również będzie jednokierunkowy – zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej. Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył autobusów MPK i taksówek. 

Dojazd do bramy cmentarza przy ul. Polnej będzie od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można dojechać przez ul. Kujawską. Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Na skrzyżowaniu ul. Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami – informuje KMP. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu – dodają policjanci. 

Na ul. Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ul. Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci.

Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego, nie będzie zmian w ruchu. Parkować samochody będzie można na parkingach przycmentarnych.

Największe nasilenie ruchu policjanci przewidują na ul. Lwowskiej, która jest nie tylko drogą dojazdową do cmentarza przy ul. Cienistej, ale przede wszystkim odcinkiem drogi krajowej nr 94.

Wprowadzanie zmian w ruchu będzie uzależnione od bieżących potrzeb. – Ograniczenia mogą obowiązywać nie tylko we Wszystkich Świętych, ale również w dni poprzedzające święto i przedłużone do czwartku – na Dzień Zaduszny – ostrzegają policjanci. 

Apelują do kierowców, by przez cały świąteczny czas, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli „na pamięć”, zwracali uwagę na oznakowanie oraz sygnały i polecenia policjantów, do których w pierwszej kolejności trzeba się stosować.

We Wszystkich Świętych Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi 9 specjalnych linii autobusowych, którymi będzie można dojechać w rejon cmentarzy

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama