Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Od piątku do środy (28 października – 2 listopada) na rzeszowskich drogach będzie więcej policjantów. Pomogą w bezpiecznym dotarciu na cmentarze.         

Wszystkich Świętych (1 listopada) coraz bliżej. To okres zwiększonego ruchu wokół cmentarzy. O płynny ruch będą dbać policjanci rzeszowskiej drogówki. Już od piątku na drogach jest więcej patroli, i tak będzie do środy, 2 listopada.

– Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków – poinformował podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Przy znacznych utrudnieniach, policjanci będą ręcznie kierować ruchem. Przypominają, że w poniedziałek i we wtorek, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów powyżej 12 ton: 31 października od godz. 18:00 do 22:00, 1 listopada od 8:00 do 22:00.

Jak dojechać na cmentarze?  

We Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej, przy cmentarzach zostaną wyznaczone strefy do parkowania.

Dojazd do parkingu przed cmentarzem będzie ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch będzie jednokierunkowy (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd będzie ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch także będzie jednokierunkowy – zakaz wjazdu od ul. Lwowskiej.

– Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył autobusów MPK i taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem – wyjaśnia rzecznik Szeląg. 

Dojazd do bramy cmentarza przy ul. Polnej będzie od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ul. Kujawską.

Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, bo na skrzyżowaniu ul. Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Na ul. Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ul. Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci.

Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto możliwe będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Cmentarz Pobitno, w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego, obejmować będzie opisana zmiana organizacji ruchu. Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

„Nie” dla jazdy na pamięć 

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego, nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych.

Największe nasilenie ruchu policja przewiduje na ul. Lwowskiej. Jeżeli będą duże korki, ograniczenia mogą być wprowadzane nie tylko we Wszystkich Świętych, ale również w dni poprzedzające święto i przedłużone do środy na Dzień Zaduszny.

Policjanci apelują do kierowców, by przez cały nadchodzący weekend, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć, zwracali uwagę na oznakowanie (może zostać zmienione) i sygnały policjantów. – Zachowajmy ostrożność i wyrozumiałość – apelują funkcjonariusze.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama