Zdjęcie: kowal-artysta, Janusz Świt z Futomy

W czerwcu w okolicach rzeszowskiego rynku staną skrzydła ze złomu o rozpiętości czterech metrów. Rzeźba powstanie w ramach akcji „Skrzydła dla Filipa”, która ma na celu zebranie pieniędzy na pokrycie leczenia i rehabilitację małego chłopca, Filipa Bieli. Organizatorem akcji jest firma Metkom, a współorganizatorem Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła. „Skrzydła dla Filipa” są objęte patronatem honorowym prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka.

„Skrzydła dla Filipa” – krótka historia idei

Filip to radosny, trzyletni chłopiec, który jako niemowlę, uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Wskutek tego jego mózg i czaszka zostały uszkodzone, złamał nóżkę, obił serce i nerki. Nie dawano chłopcu szans na przeżycie. Jednak dzięki mobilizacji oraz wytrwałości rodziców, Sylwii i Pawła, wielu skomplikowanym operacjom i intensywnej rehabilitacji, Filip dalej walczy o swoją sprawność. Rodzice chłopca robią wszystko, by wesprzeć prawidłowy rozwój swojego dziecka, niestety, wymaga to od nich sporych zasobów finansowych.

Zdjęcie: Filip Biela

Kiedy prezes Metkomu, Piotr Grędysa, poznał historię rodziny Filipa, zdecydował, że firma pomoże bliskim chłopca spełnić ich największe marzenie.

Postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego, coś co faktycznie zwróci uwagę na zbiórkę, zostawi po sobie trwały ślad i stanie się symbolem wspólnego zaangażowania w pomoc innym. Tak powstał pomysł „Skrzydeł dla Filipa”. Rzeźba zostanie wykonana ze złomu, cennego surowca, który odnajduje swoje drugie życie nie tylko w przemyśle. Jest on wykorzystywany także do tworzenia eko-sztuki. I nasze skrzydła anioła będą tego doskonałym przykładem – – mówi Aleksandra Turkiewicz, specjalista ds. marketingu w firmie Metkom.

Akcja jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców, działających na terenie Podkarpacia, którzy mogą i chcą przekazać złom na rzecz chłopca. Firmy, które oddadzą największą ilość złomu, zostaną uwzględnione na tablicy informacyjnej umieszczonej przy rzeźbie, jako Anioły Filipa.

Pieniądze z przekazanego złomu w całości trafią do rodziny Filipa. Odpad metalowy nie będzie wykorzystany do wykonania skrzydeł anioła.

Akcja „Skrzydła dla Filipa” trwa od 4 maja do 3 czerwca br. Rzeźba jest też zapowiedzią trzydniowej, ekologicznej imprezy Green Weekend w Rzeszowie, która odbędzie się w drugim tygodniu czerwca.

Prace nad rzeźbą już trwają

Nad skrzydłami pracuje kowal-artysta, Janusz Świt z Futomy. Nowoczesna rzeźba ma mieć cztery metry rozpiętości, tył będzie pokrywać około tysiąca kutych ze złomu piór, a środek wypełnią elementy złomowe.

Skrzydlata forma ustawiona w przestrzeni miejskiej Rzeszowa ma być reklamą miasta oraz atrakcją turystyczną. Organizatorzy mają także nadzieję, że ich akcja wpłynie na zmianę myślenia o odpadach przemysłowych, ich recyklingu i ekologii.  

Chcesz wziąć udział w akcji i dowiedzieć się więcej? Wszystkie informacje znajdziesz na stronie firmy Metkom: www.metkom.pl/skrzydla-ze-zlomu-rzeszow/

Jeśli nie posiadasz firmy, a chcesz pomóc chłopcu, możesz skorzystać ze strony Stowarzyszenia pod Skrzydłem Anioła i przelać dowolną kwotę na konto Filipa: www.dajesz.com.pl/pomozmy-w-uzbieraniu-srodkow-na-leczenie-i-rehabilitacje-malego-filipka

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama