Reklama

We wtorek (6 stycznia) ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Policjanci przewidują, że będą utrudnienia w ruchu, ale tylko chwilowe.

Rzeszowska policja przewiduje, że w orszaku może uczestniczyć nawet około 10 tys. osób. Orszak wyruszy z parkingu przed halą sportową na Podpromiu około godz. 12:00. Przejdzie ulicami Podpromie, Lenartowicza, Szopena do al. Lubomirskich.

Dalej uczestnicy przemarszu przejdą ul. Lubomirskich, 3 Maja, Kościuszki i na Rynek. Po drodze orszak będzie zatrzymywał się w miejscach, gdzie prezentowane będą inscenizacje o tematyce biblijnej. Zakończenie Orszaku planowane jest na godzinę 14:30.

W czasie przemarszu zamykane będą dla ruchu odcinki ulic, którymi będzie przemieszczał się orszak. Policjanci blokować będą również mijane przez uczestników skrzyżowania. Chwilowe utrudnienia mogą wystąpić podczas przejścia orszaku przez ulicę Szopena na odcinku pomiędzy ul Lenartowicza, a al. Lubomirskich.

W tym czasie zamknięta będzie ul. Kilara od Mostu Zamkowego do placu Śreniawitów w obu kierunkach oraz odcinek ul. Szopena od filharmonii do pl. Śreniawitów również w obu kierunkach. Policja apeluje do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Więcej o Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie możecie przeczytać TUTAJ.

PROGRAM ORSZAKU

6 stycznia 2015 r. (wtorek) – parking obok hali sportowej na Podpromiu

– godz. 11:00 – zbieranie się Straży Orszaku

– godz. 11:15 – 11:30 – zbieranie się dzieci i rodziców uczestniczących w Orszaku na parkingu obok Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego w Rzeszowie, ul. Podpromie 10

– godz. 11:30 – rozpoczęcie – scena „0” – Oczekiwanie na Zbawiciela i Rozporządzenie Cezara Augusta

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– godz. 12:00 – oficjalne rozpoczęcie Orszaku przez JE. Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątrobę

– Przejście ulicą Podpromie w kierunku ul. Lenartowicza, gdzie będzie umieszczony mansjon I – „Brama do Nieba”, kolęda „Mędrcy świata…”

– przejście ulicą Lenartowicza na ul. Szopena przed Zamek – mansjon „Szef Piekieł i Republika Przyjemności”, śpiew kolęd

– przemieszczenie się al. Lubomirskich do sceny „Karczma”

– przejście do „Dworu Heroda” na ul. 3 Maja

– dojście ulicą 3 Maja do ulicy Kościuszki, gdzie będzie scena „Walka Dobra ze Złem”

– ok. godz. 12:45 – wejście na Rynek i złożenie darów przez Trzech Króli,

– błogosławieństwo ks. biskupa, życzenia prezydenta Rzeszowa i marszałka województwa,

– wspólne kolędowanie,

– ok. 14:00 – zakończenie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama