Trwają ostatnie montaże drabinek w street workout parku na bulwarach. To jeden z projektów zaproponowanych do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

[Not a valid template]

 

– Oficjalne otwarcie street workout parku na bu nastąpi we wtorek. Obecnie dokonujemy tam ostatnich montaży. Na betonowej wylewce usypywana jest piaskowa powierzchnia dla bezpieczeństwa młodzieży, która będzie tam ćwiczyć – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Zestaw profesjonalnych drabinek do ćwiczeń do street workout parku kosztował 32,5 tys. zł i został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Instalacją profesjonalnych drążków i drabinek do ćwiczeń zajęła się firma Techramps z Krakowa, która zajmuje się również budową m.in. skate parków. Plac do ćwiczeń jest wielkości 7 na 7 metrów. Zamontowane tam zostały drabinki i drążki w różnej konfiguracji.

Street Workout Park znajduje się pomiędzy ulicą Bulwarową, a sceną na rzeszowskich bulwarach. Inicjatywa budowy parku wyszła od młodych ludzi skupionych wokół grupy Street Workout Rzeszów. Park charakteryzuje się zwartą budową przy jednoczesnym zachowaniu multifunkcjonalności. Zawiera większość elementów, o których marzą pasjonaci street workoutu, w tym także skośną ławkę do ćwiczeń mięśni brzucha.

Street workout w wolnym tłumaczeniu to „gimnastyka uliczna”. Polega na wykorzystywaniu do ćwiczeń elementów miejskiej zabudowy takich jak trzepaki, drabinki, poręcze czy barierki. Chodzi w niej głównie o trening siłowy, oparty na ćwiczeniach, w którym wykorzystuje się własną masę ciała, czyli np. pompki, mostki czy brzuszki.

W tegorocznym budżecie obywatelskim projekt budowy Street Workout Parku zajął czwarte miejsce. Dostał 2290 głosów.

httpv://www.youtube.com/watch?v=QJj4H6wvteo

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama