Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Do połowy sierpnia mieszkańcy Rzeszowa nie będą mogli chodzić po drewnianej przeprawie łączącej os. Nowe Miasto z rzeszowskimi bulwarami. Właśnie rozpoczął się jej remont.

Od wtorku (4 lipca) do 14 sierpnia kładka będzie nieczynna. Utrudnienia są związane z rewitalizacją przeprawy, którą wykonuje firma „Remontpiec”. Ratusz zapłaci za to niecałe 287 tys. zł.

Prace obejmują rozbiórkę drewnianego pomostu oraz ułożenie nowej nawierzchni mostu, która zostanie wykonana z dębu. Ponadto, zostaną  wymienione, wyczyszczone oraz pomalowane balustrady a także nasmarowane liny.

– Pomost drewniany zostanie wymieniony ze względów bezpieczeństwa. Drewno jest już stare, spróchniałe. Obecną nawierzchnię kładki trzeba usunąć i wymienić na nową – tłumaczy Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

Kładka dla pieszych na bulwarach powstała na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jej pierwszy remont odbył się w 1997 roku, kolejny zaś w 2005 r. Po ponad 10 latach zdecydowano ją ponownie odświeżyć.

Wraz z odnowieniem kładki znikną również „kłódki miłości”, które zakochani chętnie wpinali w przeprawę. Najbliższa przeprawa przez Wisłok to Most Karpacki, czyli popularna zapora.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: