Reklama

Z 12-dniowym opóźnieniem od wtorku nowy przewoźnik na lotnisku w Jasionce – firma 4YOU Airlines – zaczyna sprzedawać bilety na osiem nowych połączeń.

Informacja taka ukazała się w poniedziałek na stronie internetowej przewoźnika i Facebooku. „Z przyjemnością informujemy, że z powodzeniem zakończyliśmy wdrożenie systemu odpowiedzialnego za zakup oraz płatności” – poinformowało 4YOU Airlines.

Bilety w sprzedaży będą od wtorku (12 sierpnia) od godz. 18:00. Będzie je można rezerwować na stronie www.4youairlines.com oraz za pośrednictwem telefonicznego centrum obsługi. Za bilety będzie można płacić przelewem i i przy pomocy kart płatniczych.

4YOU Airlines ze sprzedażą biletów na osiem nowych połączeń z Jasionki miało ruszyć 1 sierpnia. W oficjalnym komunikacie przewoźnik tłumaczył, że opóźnienie jest spowodowane „nieprzewidzianymi i niezależnymi” od przewoźnika problemami technicznymi.

ULC rozpatruje wniosek

W ślad za tym komunikatem w internecie zaczęły się spekulacje, czy 4YOU Airlines nie podzieli za chwilę losu OLT Express. Nowy przewoźnik, którego właścicielem jest znane biuro podróży Alfa Star, nie ma do tej pory stosownych zezwoleń na wykonywanie operacji lotniczych.

Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpatruje wniosek 4YOU Airlines o wydanie Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC). Przewoźnik musi uzyskać koncesję na wykonywanie lotów. Jednym z warunków jej otrzymania jest posiadanie ważnego Certyfikatu AOC. Procedura uzyskania go jest w toku. Decyzja ULC w tej sprawie zapadnie niebawem.

„Nareszcie!!!”

4YOU Airlines, zgodnie z obietnicami, zapowiedziało, że opóźnienia w sprzedaży biletów zrekompensuje pasażerom.

„Do wszystkich rezerwacji dokonanych w ciągu pierwszych dwóch tygodni, oferujemy bezpłatne ubezpieczenie oraz zwiększony limit bagażu rejestrowanego do 20 kg. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie zrekompensuje Państwu nieco dłuższy, niż początkowo zakładaliśmy, czas oczekiwania na dostęp do naszej oferty – podał przewoźnik na swojej stronie inernetowej.

„Żeby tylko serwery o tej 18.00 wytrzymały!”, „Czekamy”, „Nareszcie!!!” – komentują internauci na Facebooku przewoźnika.

7 tys. biletów po 47 zł

Nowe połączenia z Jasionki zostaną uruchomione od 3 listopada. Pasażerowie będą mogli latać do ośmiu miast: Brukseli, Dortmundu, Edynburgu, Barcelony, Rzymu, Paryża, Tel Awiwu oraz Mediolanu. Bilety w promocyjnej cenie będą kosztowały 47 zł w jedną stronę z wszystkimi opłatami. W sprzedaży w tej cenie będzie 7 tys. biletów.

Połączenia będą obsługiwane przez samolot Airbus 320, dysponujący 180 fotelami na pokładzie. Będzie to pierwszy samolot bazujący na stałe na lotnisku w Jasionce.

Szczegółowy rozkład nowych lotów znajdziecie TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.