Reklama

Na platformie społecznej Dobre Pomysły trwa konkurs pod nazwą „Najlepsze miejsce dla studentów”. Jego celem jest wybór najciekawszego miejsca do zabawy dla studentów w Rzeszowie. Zwycięska propozycja otrzyma specjalną statuetkę podczas rzeszowskich juwenaliów.

Rzeszów jest jednym z większych ośrodków akademickich w kraju, studiuje tutaj prawie 60 tysięcy młodych osób. Po całym tygodniu nauki i zajęć poszukują możliwości, by atrakcyjne spędzić czas wolny. Część z nich preferuje zabawy taneczne, inni wolą się spotkać w gronie znajomych, pozostali wolą aktywny wypoczynek. Obecnie trwa konkurs, który pozwoli wskazać to „Najlepsze miejsce dla studentów”.

– Spośród obecnych już zgłoszeń w ramach konkursu na portalu dobrepomysly.erzeszow.pl nie brakuje klubów muzycznych, lokali gastronomicznych, pubów oraz terenów funkcjonujących w przestrzeni miejskiej – mówi Monika Sanek-Żmuda ze Sprinet Polska, firmy współtworzącej platformę.

Studenci, oprócz miejsc do tańczenia i spotkań towarzyskich, proponują także wyjścia w teren. Dobrze czują się na świeżym powietrzu, korzystają z miejsc do spacerów, ścieżek rowerowych i nordick walking.

W ramach konkursu również sami proponują ciekawe pomysły, które mogłyby uatrakcyjnić życie studenckie w mieście. Jednym z nich jest interesujące miejsce do nauki dla studentów. W takim lokalu miałyby funkcjonować osobne pomieszczenia, gdzie student między zajęciami odpocznie, powtórzy materiał i przygotuje się do ćwiczeń, a dodatkowo napije się kawy lub herbaty czy też zje zupę lub kanapkę w przystępnej cenie. Roboczo takie pokoje nazwano je „studenciaki relaxiaki”.

Każdy student, który chce skorzystać z platformy dobrepomysly.erzeszow.pl i zgłosić swoją propozycję w konkursie, może to zrobić przez wcześniejsze zalogowanie się na portalu. Rejestracji dokonuje poprzez własne konto internetowe, inną opcją jest logowanie przez konto na Facebooku.

Zgłaszając własną kandydaturę, należy skorzystać z formularza „dodaj pomysł” w projekcie „Najlepsze miejsce dla studentów”. Wszyscy zalogowani studenci mogą komentować zamieszczone propozycje, oceniać je lub zagłosować na nie.

– Propozycja, która otrzyma największą ilość głosów, otrzyma statuetkę „Najlepsze miejsce dla studentów”. Nagroda zostanie wręczona podczas rzeszowskich juwenaliów. Autorzy propozycji, które otrzymają największą liczbę głosów, także zostaną nagrodzeni – mówi Monika Sanek-Żmuda.

Konkurs trwa na portalu dobrepomysly.erzeszow.pl. To internetowa platforma społeczna, która działa w oparciu o zasady crowdsourcingu. W swoim założeniu czerpie wiedzę oraz gromadzi dobre pomysły od ludzi, które w przyszłości mają wspierać rozwój miasta. Platforma jest nowym kanałem wspomagającym komunikację samorządu z mieszkańcami. Jest współtworzona przez rzeszowski Urząd Miasta oraz firmę Sprinet Polska.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.