Reklama

Trzej wybitni podróżnicy – Robb Maciąg, Aleksander Doba i Tomasz Grzywaczewski – w najbliższą niedzielę (20 marca) spotkają się z czytelnikami w Empiku w Galerii Rzeszów.

[Not a valid template]

 

Najlepiej im w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu, kajakiem po Oceanie Atlantyckim czy wzdłuż Transpolarnej Magistrali Kolejowej.

42-letni Robb Maciąg wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Maciąg jest dwukrotnym laureatem nagrody Traveler miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Jeżeli nie pisze to prowadzi warsztaty etnograficzne dla szkół.

Autor opowie o swoich dwóch ostatnich książkach: „Henryka Sytnera wakacje na dwóch kółkach” (Wydawnictwo Helion) oraz „Podręcznik przygody rowerowej” (Wydawnictwo Bezdroża). Spotkanie z Robbem Maciągiem rozpocznie się o godz. 15:30.

Godzinę później z czytelnikami w Empiku spotka się Aleksander Doba, podróżnik, kajakarz. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile mięśni.

Doba jest laureatem nagrody „Podróżnik roku 2015” wg National Geographic, autorem książki: „Olo na Atlantyku. Kajakiem przez Ocean”. Pod koniec ubiegłego roku doczekał się biografii „Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk” (Agora).

O 17:30 rozpocznie się spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim, podróżnikiem, dziennikarzem, doktorantem wydziału prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Grzywaczewski jest pomysłodawcą Long Walk PLUS Expedition – głośnej wyprawy śladami ucieczki z gułagu Witolda Glińskiego.

Tomasz Grzywaczewski za książkę „Przez dziki Wschód” otrzymał Nagrodę Magellana 2012 oraz „Życie i śmierć na Drodze Umarłych” (Wydawnictwo Literackie).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: