Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Na czterech osobach zamknęła się lista kandydatów na nowego podkarpackiego kuratora oświaty.

O tym, że do ogłoszonego 12 stycznia przez wojewodę podkarpackiego konkursu na kuratora zgłosiło się czterech kandydatów, informowaliśmy już 30 stycznia. Na ogłoszenie ostatecznej liczby chętnych, Urząd Wojewódzki w Rzeszowie czekał kilka dni, bo spodziewał się, że dokumenty mogą być wysłane jeszcze tradycyjną pocztą. 

Tak się jednak nie stało, lista kandydatów została zamknięta na czterech osobach, o czym 5 lutego poinformował nas Bartosz Gubernat, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Jednocześnie wojewoda Teresa Kubas-Hul (KO) powołała także 8-osobową komisję konkursową, która przeprowadzi rozmowy z kandydatami. 

W komisji jest trzech przedstawicieli ministra edukacji, trzech przedstawicieli związków zawodowych oraz dwóch przedstawicieli wojewody. – Posiedzenie komisji odbędzie się 12 lutego i obejmować będzie pierwszy etap – formalną ocenę zgłoszonych ofert, oraz drugi etap – merytoryczną ocenę kandydatów – wyjaśnia Bartosz Gubernat. 

Wśród czterech kandydatów na podkarpackiego kuratora oświaty znalazła się Dorota Nowak-Maluchnik, która jest tymczasowym kuratorem, po tym jak z tego stanowiska 22 grudnia 2023 roku została odwołana Małgorzata Rauch (związana z PiS). Nazwiska pozostałych trzech kandydatów na razie nie są znane. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie wybrany nowy kurator. Największe szanse daje się wspomnianej Dorocie Nowak-Maluchnik, która przed przyjściem do kuratorium była dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie. Część rzeszowskiego środowiska nauczycielskiego uważa, że Nowak-Maluchnik nie powinna być kuratorem

Cały czas wicekuratorem podkarpackim pozostaje Stanisław Fundakowski, który na to stanowisko został powołany za czasów rządów PiS. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama