Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News
Reklama

Jolanta Kaźmierczak, Wiesław Ziemiński, Marcin Deręgowski i Andrzej Dec otworzą listy Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) w wyborach samorządowych do Rady Miasta Rzeszowa. Na listach jest także trójka byłych dziennikarzy rzeszowskich mediów. 

Choć jest to Koalicja Obywatelska dwóch partii, to na jej listach nie ma członków Nowoczesnej. Ci – Anna Skiba i Robert Homicki – startują w wyborach z listy Rozwoju Rzeszowa. Działacze Platformy Obywatelskiej nie ukrywają z tego powodu zdziwienia, ale nie chcą komentować zachowania swoich koalicjantów na szczeblu ogólnopolskim.

– To kompromis pomiędzy ambicjami kandydatów a oceną naszych szans – mówi Andrzej Dec z PO. Na listach KO do Rady Miasta Rzeszowa jest tylko jedna osoba, która wspiera Nowoczesną. To Nawojka Kolijewicz, która trzy lata temu próbowała się dostać do Sejmu z listy N. 

Zdjęcie: Materiały Koalicji Obywatelskiej

KO już zarejestrowała w Rzeszowie 33 kandydatów w czterech okręgach wyborczych. – Liczymy na osiem mandatów w Radzie Miasta. Zrobimy wszystko, żeby je zdobyć – zapowiada Marcin Deręgowski, szef rzeszowskiej Platformy Obywatelskiej.

Deręgowski otworzy listę KO w okręgu nr 3. W okręgu nr 1 liderem jest Jolanta Kaźmierczak, w okręgu nr 2 – Wiesław Ziemiński, w okręgu nr 4 – Andrzej Dec. Deręgowski, Kaźmierczak i Dec to obecni rzeszowscy radni.

Cztery lata temu PO do rady wprowadziła cztery osoby, w trakcie kadencji jej szeregi opuścił wspomniany Robert Homicki. Na listach Koalicji Obywatelskiej są m.in. członkowie rad osiedlowych – sześciu przewodniczących i dwóch byłych.

– Mamy też przedsiębiorców, menedżerów, sportowców, wykładowców akademickich, nauczycieli, pracowników samorządowych, dwie członkinie Rzeszowskiej Rady Kobiet, są też członkowie PO, PSL, Stronnictwa Demokratycznego, KOD-u, jest również trójka dziennikarzy – wylicza Jolanta Kaźmierczak.

W tym ostatnim przypadku do Rady Miasta z list KO startują Blanka Szlachcińska-Moraniec, była dziennikarka „Super Nowości”; Małgorzata Froń, emerytowana dziennikarka związana w ostatnim czasie z rzeszowskim dziennikiem „Nowiny” oraz Dorota Borcz, długoletnia dziennikarka Radia Rzeszów. 

Kobiety siłą Koalicji Obywatelskiej

Działacze KO twierdzą, że siłą ich list jest różnorodność, a także kobiety. Startuje ich 13. – One nie są zapychaczami naszych list. Stawiamy na kobiety – zapewnia Kaźmierczak.

– Nasze listy obejmują szerokie środowiska obywatelskie. Wspiera nas też stowarzyszenie „Nasz Dom”, Rzeszów Obywatelski – mówią działacze Koalicji Obywatelskiej. – Aby Rzeszów miał jak najlepszą przyszłość – to nasz cel – twierdzi Jolanta Kaźmierczak, zapowiadając jednocześnie „całkiem nowe spojrzenie na Rzeszów” po jesiennych wyborach. 

Szczegóły programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie będą znane w najbliższych tygodniach. – Będą w nim wyszczególnione problemy mieszkańców. Chcemy, żeby Rzeszów był dla nich przyjaznym miastem – dodaje Jolanta Kaźmierczak. 

Andrzej Dec twierdzi, że różnorodność na listach KO jest gwarancją tego, że różne poglądy i opinie radnych będą uwzględniane.

– Naszym celem jest rozsądna równowaga w dzieleniu pieniędzy na inwestycje, sprawach społecznych, sporcie, kulturze, finansowaniu dzieci i seniorów. Zależy nam na zrównoważonym składzie rady miasta, dzięki temu unikniemy skrajności – uważa Dec. 

Wśród inwestycji, które KO będzie wspierać jest m.in. budowa obwodnicy południowej, wiaduktu łączącego ulice Hoffmanową i Wyspiańskiego oraz aquaparku. 

Koalicja Obywatelska liczy na to, że po wyborach, które odbędą się 21 października, ponownie zawiąże koalicję z Rozwojem Rzeszowa – komitetem prezydenta Tadeusza Ferenca. Mieszkańcy Rzeszowa będą wybierać 25 radnych. 

Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News

LISTA KANDYDATÓW KOALICJI OBYWATELSKIEJ DO RADY MIASTA RZESZOWA

OKRĘG 1

1. JOLANTA KAŹMIERCZAK – inżynier budownictwa, Radna Miasta Rzeszowa, Przewodnicząca Rady Osiedla Franciszka Kotuli

2. MATEUSZ MACIEJCZYK – menadżer, spółdzielca, Przewodniczący Rady Osiedla Baranówka

3. JUSTYNA ADAMIEC – przedsiębiorca, Przewodnicząca Rady Osiedla Miłocin

4. ANDRZEJ GUTKOWSKI – Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa

5. EDYTA  WALCZYK – Wice-Przewodnicząca Rzeszowskiej Rady Kobiet

6. WŁODZIMIERZ  CUPRYŚ – inżynier, mechanik, Przewodniczący Rady Osiedla Przybyszówka,

6. GRAŻYNA HEJDA – lekarz-pediatra, doktor nauk o zdrowiu, wykładowca wydziału medycznego UR

7. JADWIGA ZAJDEL – nauczyciel języka polskiego

8. TOMASZ SOLIŃSKI – adwokat, członek KOD

OKRĘG 2

1. WIESŁAW ZIEMIŃSKI – przedsiębiorca (działalność ubezpieczeniowa), były przewodniczący Rady Osiedla Pobitno

2. PIOTR KOTERBA – nauczyciel wychowania fizycznego, Przewodniczący Rady Osiedla Staromieście

3. MAŁGORZATA OSTROWSKA-RZEPKO – nauczyciel, instruktor tańca,

4. ANDRZEJ MICKE – ekonomista, zarządca nieruchomości

5. DOROTA BORCZ – dziennikarz

6. BOŻENA KUSZ – doktor nauk rolniczych

7. JANUSZ SŁUPEK – przedsiębiorca,

8. JACEK SOWIŃSKI – przedsiębiorca (działalność ubezpieczeniowa)

OKRĘG 3

1. MARCIN DERĘGOWSKI, kierownik projektów informatycznych, przedsiębiorca, Radny Miasta Rzeszowa VI,VII kadencji

2. AGATA BACHER, przedsiębiorca, Przewodnicząca Rady Osiedla Dąbrowskiego

3. JAKUB JÓZEFEK, analityk

4. AGATA ĆWIK, doktor geografii UR

5. ZBIGNIEW KORYL, menadżer branży budowlano-inwestycyjnej,

6. MAGDALENA MAŁECKA, wykładowca akademicki – lektor j. niemieckiego, członek KOD

7. MAŁGORZATA FROŃ, dziennikarz

8. MARIUSZ SZEWCZYK, doktor nauk technicznych, Przewodniczący KOD Rzeszów,

OKRĘG 4

1. ANDRZEJ DEC – Przewodniczący Rady Miasta, Radny od 1990r, informatyk, menadżer

2. KAZIMIERZ MYRDA – przedsiębiorca

3. ANNA WOŹNIAK-KUNICKA – prawnik, przedsiębiorca

4. TADEUSZ SZYLAR – prawnik, administratywista, wieloletni dziennikarz sportowy

5. BLANKA SZLACHCIŃSKA-MORANIEC – doradca finansowy, dziennikarz

6. BOGUSŁAW INGLOT – ekonomista, audytor energetyczny, Członek Rady Osiedla Zalesie, Stronnictwo Demokratyczne

7. NAWOJKA KOLIJEWICZ – pracownik administracyjny,

8. WIESŁAW STĘPIEŃ – wykładowca akademicki, fizyk

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

  1. Podobno atrakcyjna rzeszowska ,,Joanna,,która ma parcie na szkło znów zabarwić na zielono razem z baronem z PSL miejsca w samorządzie.Podkarpacki kadrowy załatwił chyba juz kolegę marszałka Mirosława i innych ,,bisnesmenów,, nie tylko z Leżajska. Zapewniała ,,kadrowy,, stanowiska nie tylko swojej rodzinie w UW ale oddziale NIK Rzeszów i nawet było już prawie pewny że będzie miał swojego człowieka z PSL w Regionalnej Izbie Obrachunkowej.

  2. ha! ha! ha! Ile koalicji jest w koalicji? Wygląda, że PO weszła w koalicję ze samą sobą! Na listach nie ma ani jednego człowieka z N czyli drugiej partii tworzącej koalicję. Pazerność Platformy aż razi w oczy. Nie daję im większych szans na kogokolwiek w Radzie Miasta!

  3. Zanim zaczniecie czytać komentarze przeczytajcie tekst, ta Pani nie jest członkiem N i PO robi z Was balona. To kobieta, która w 2015r startowała i list Nowosmiesznej i na tym jej kariera się skończyła. Kompromitacja PO

  4. Żal na to patrzeć, dogorywająca PO bez wsparcia dokującej N. Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić, osobiście nie zagłosowałabym na koalicje z prostego względu, w tych wyborach liczy się Rozwój Rzrszowa Ferenca i PiS każdy głośna PO jest głosem straconym. Od dłuższego czasu obserwuje liderów N w tym Pania Skibę i mimo swojej niechęci do N muszę przyznać, że to wartościowa i solidna babka działająca społecznie na rzecz kobiet i swojego osiedla i bardzo się ciesze, ze startuje z list Ferenca a nie tych darmkzjadow jak Dec. Trzymam na nią kciuki.

  5. Pani Nawojka może i wspiera Nowoczesna ale chyba tylko mentalnie! Od czasu wyborów parlamentarnych w 2015, w których faktycznie startowała z list N, nie ma z ta partią nic wspólnego i nigdy nie była jej członkiem!!!

  6. Dec kiedyś walczył o wolne zwiazki zawodowe w firmie ETOB a teraz wchodzi władzy z PRL bez wazeliny. Robi z siebie lidera PO-lszewików i rzeszowskiech kodziarzy i pomnik na ul.3 maja w koszulkę z napisem konstytucja albo organizuje z tow Buż protesty pod rzeszowskimi sadami. Coś się chyba na stare lata w tej główce,tym twardyn dysku chyba porobiło, chyba z lenistwa.Facet kończ waść i nie rób wstydu dla mieszkańców miasta,może żona ci to spokojnie wieczorem wytłumaczy.

  7. PO poparła w uni i głosowała za cenzurą internetu!

    Może jakiś dziennikarz dopyta Andrzeja Deca z PO czy tak jak kolegom z platformy nie wystarcza mu ponad 50 lat cenzury za PRLu i czy tak się stęsknił że też jest za ACTA?

Comments are closed.