Wybory 2018. PiS i Wojciech Buczak proponują: Rzeszowski Park Centralny [FOTO]

29
Reklama

Park Sztuki, kino plenerowe, przystań kajakowa, scena koncertowa – takie obiekty powinny powstać wzdłuż rzeki Wisłok. Politycy PiS twierdzą, że to inwestycje, które nie generują dużych kosztów. 

 

Wojciech Buczak, kandydat PiS w tegorocznych wyborach na prezydenta Rzeszowa, oraz miejscy radni – Marcin Fijołek, Robert Kultys i Waldemar Szumny – w poniedziałek zaprezentowali pomysły, jak można wykorzystać na cele rekreacyjne tereny Wisłoka – od ujęcia wody w Zwięczycy, wzdłuż Lisiej Góry i bulwarów aż do Kopca Konfederatów Barskich. 

Zanim poznaliśmy te pomysły Wojciech Buczak na specjalnie przygotowanej planszy odfajkował jedną z obietnic wyborczych, jaką złożył – darmowe przejazdy miejskimi autobusami dla rzeszowskich uczniów. Na taki krok zdecydował się ratusz, choć jego przedstawiciele zapewniają, że nie „ukradli” pomysłu PiS, tylko dużo wcześniej nad nim dyskutowano w mieście. 

Rzeszowski Park Centralny „Park Wisłok” – pod taką roboczą nazwą PiS widzi projekt inwestycji, które można byłoby zrealizować wzdłuż Wisłoka, niekoniecznie kosztownych, ale dających mieszkańcom okazję do wypoczywania. – Mało które miasto ma tak sprzyjające warunki pod rekreację – uważa Wojciech Buczak. 

Jego zdaniem tereny wzdłuż Wisłoka można zagospodarować niewielkimi obiektami. PiS proponuje stworzyć Park Sztuki, dryfujące molo, pawilony dla ekspozycji np. wystaw artystycznych, kino plenerowe, przystań kajakową, nowe ścieżki rowerowe, miałby też powstać psi plac zabaw.. 

Wojciech Buczak uważa, że nie można dopuścić do budowy na Wisłoku na wysokości tzw. Ptasiej Wyspy mostu. Zaplanował go ratusz w związku z planowaną obwodnicą południową. Na terenach pomiędzy ujęciem wody w Zwięczycy a rezerwatem Lisia Góra, szczególnie na lewym brzegu Wisłoka, zdaniem polityków PiS, należy stworzyć ścieżki rowerowe, ścieżki dla rolkarzy, czy biegaczy. Tu, prostopadle do Wisłoka, PiS widzi także budowę mostu. 

– Można tam urządzić drobne miejsca parkingowe, tak by zostawić samochód i rozpocząć wędrówkę po znakomitych terenach rekreacyjnych – uważa Wojciech Buczak. 

PiS chce też pod rekreację zagospodarować tereny wokół żwirowni. Z kolei na wysokości bulwarów po obu stronach Wisłoka miałby działać całoroczny Park Sztuki, a na obrzeżach bulwarów gastronomia. 

Na prawym brzegu Wisłoka PiS wymyślił też budowę scenę koncertowej, by mogły się odbywać imprezy na dużą skalę, podobne do tego, jak np. koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Parku Sybiraków. Inspiracją jest niedawno zakończony festiwal „Trans/Misje”. Jeden z plenerowych spektakli zorganizowano na specjalnie zmontowanej scenie na Wisłoku

Rekreacji – zdaniem PiS – mogłyby też służyć w większym stopniu tereny przy hali Podpromie. Przy Olszynkach PiS widzi przystań kajaków, a kolejne miejsce do rekreacji należałoby stworzyć w okolicy Kopca Konfederatów Barskich. Wojciech Buczak uważa, że do współpracy warto namówić sąsiednie gminy, by razem ożywić tereny Wisłoka. 

– Miasto ma być przyjazne mieszkańcom – podkreśla Buczak. Politycy PiS zaznaczają, że proponowane przez nich rozwiązania są wstępem do dyskusji, jak należałyby Wisłok uatrakcyjnić.    

– Proponujemy rozwiązanie całościowe. Takiego w ostatnich latach w Rzeszowie brakowało. Miasto skupiało się na pojedynczych placach zabaw. W Rzeszowie brakuje koncepcji, działa się od przypadku do przypadku. My chcemy najpierw zaplanować duże przestrzenie, a potem je realizować. To rewolucja w nowym zarządzaniu Rzeszowem – twierdzi radny Robert Kultys. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

29 KOMENTARZE

 1. Jaki 30 park? Weź je wymień jak taki mądry jesteś!
  W mieście wyraźnie brakuje parków i terenów rekreacyjnych!
  Moim zdaniem bardzo dobry pomysł, bo dziadek by wszystko rozdał deweloperom i zabetonował.
  Przecież nikt się nie umawia ze znajomymi na wsi 2 km pod miastem, tylko np. w parku w centrum!

 2. Tylko FERENC !!!!!
  Buczak nic nie zrobi dla Rzeszowa tylko kler wprowadzi do ratusza i pomniki będą budowali ; smoleńskie kaczorów i jakiś pedofilii księży TA PARTIA KŁAMIE jak BUCZAK>

 3. Rzeszów nie ma???
  Jedz do Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi… I jeszcze w inne duże miasta Polski…
  Zobaczymy czy cokolwiek znajdziesz…
  Wrócisz szybciej niż myślałeś…
  Szkoda mi Cie..
  Rzeszow MA najlepszego gospodarza!!

 4. Przecież to nie jest do budowy w 1 rok. Pamiętasz ile trwało z parkiem papieskim? Teren, wizja, nasadzenia, budowa itp. Chodzi o pomysł i systematyczne budowanie tego parku, ale takie miejsce byłoby naprawdę znaczące
  Nie można kręcić się tylko wokół dróg, przedszkoli i nowych bloków. Miasto się rozwija, powiększa, ale oferta dla mieszkańców wciąż marna. Tu trzeba kogoś kto pociągnie Rzeszów tak jak zrobił to Ferenc 16 lat temu, on juz tego nie zrobi…

 5. ojjj, klakier Ferenca się odezwał. Swoje zrobił, ale wystarczy, bo w tym wieku to może iść na emeryturkę, lepszego Rzeszowa już nie stworzy…

 6. Czas okaze. Buczak nic nis zrobi mial okzazje cos zrobic jak byl v ce marszalkiem a co zrobil nic. Obiecywanki sa w modzie. Ferenc zrobil cos,duzo może pokusić się na obiecywanki ale ma realna szansa to zrobić np darmowe przejazdy dla uczniów. Pan Ferenc coś też powinien zrobić dla niepełnosprawny że stopniem znacznym i umiarkowanym A zwłaszcza dla dzieci,dorosłych które się już taka urodziły. Ich los od początku skrzywdził. A w tych wychwalkach przed wyborczych nic nie ma . Dlaczego? Jest to mała grupa ma,o się liczy i mało głosów.

 7. Nie zapominajmy, że Pan Buczak wybuduje również park na Zalesiu (który kosztować teraz będzie tylko około 111 mln zł). Więc teraz pytanko, skąd?!

 8. Nie bądź dziecko. Miasto miało problem dołożyć 200tyś na pomnik Piłsudskiego a tu Ci gość bajki opowiada o 8 kilometrowym parku. Sam wykup cudzych działek to dziesiątki milionów. Kolejne na uregulowanie rzeki, odmulenie, nasadzenia. Za co to wszystko? Park Centralny to mrzonka, to taka sama kiełbasa jak kiedyś Biznesowe City pis przedstawiał. Ale że ludzie łykają ten pisowski kit?

 9. złap głeboki oddech jeszcze raz teraz usiadz i pomysl…Czy to pranie mozgu czy moze ci sie sni???Czlowieku jutro beda z makieta Disnylandu stali i tez to łykniesz??? skad na to wszystko kasy nabrac tyle co Buczak przez te pare dni naobiecywal to pewnie mu życia nie starczy….a teraz pobudka i ochłoń.

 10. A co byście chcieli? Tkwić w tym co jest? Rzeszów nie ma nic do zaoferowania na czas wolny, nędzny sport nie licząc siatkówki, marne parki, baseny, rozrywka i kultura, pustą 3-Maja.
  Żeby Rzeszów się rozwijał jego prezydent musi mieć wizję, chęci i plan. Wolę realizację 50% planu niż stanie w miejscu, jak to ma miejsce ostatnio, bo każdy zauważy, że stoimy już w miejscu…

 11. Oj Buczak, Buczak. Nie jest Ci wstyd gadać takie głupoty? W sumie chyba nie, jak „Najlepsi” członkowie Rady Miasta z pis Ci doradzają i odwracają kota prezesa ogonem.

  P.S. Na Wojtusia z popielnika Jarosław mruga. Chodź opowiem Ci bajeczkę – Będziesz Prezydentem Rzeszowa

 12. Nie zapomnij o pani z PO Ka….czak.ta pani odbiór śmieci tańszy zapewniała.Masz dla niej klatkę,jeśli odbiór śmieci wzrośnie a ta pani skorzysta,tam gdzie pracuje.

 13. Buczak pięknie podsumował pracę pisu. Tyle miesięcy pobieranych składek przez radnych i jedyne co pis zrobił dla mojego miasta to 2 kartonowe plansze. Buczak wygrałeś te wybory:)

 14. W tym parku sztuki proponowałbym aby znalazły się klatki w którym umieszczałoby się tych pisoli ,i tam by sobie skakali i wykonywały rożne pozy ,figury. Wtedy przynajmniej na coś by się przydali bo jak do tej pory kompromitacji ich nie ma końca.

 15. Jak można przedstawiać park nie dysponując działkami? Z internetu się dowiedziałem że kandydat na przyszłego prezydenta chce na działce mojego ojca zrobić ogólnodostępny park? To panie Buczak siłą mojemu ojcu odbierzesz czy jak?

 16. Nie on odbiera z Ciebie i Mnie podwyżki cen w sklepach,gazu a miało być taniej ,wkrótce energii co przedłoży się na większe ceny żywności.

 17. Było CENTRUM BIZNESOWE teraz CENTRAL PARK.

  Buczak zamiast pleść androny o parku przez całą długość miasta kup ty chłopie z 10 brzózek po 5 złotych za sztukę w ogrodniczym na słocinie i posadź w parku papieskim przy katedrze bo zrobiliście park bez drzew i wstyd na całą Polskę.

 18. O rozbudowie tych terenów od dawna Rowery.Rzeszow.pl postulują. Nieraz wdpominaliśmy o takich pomysłach w rozmowach. Jak i pomyśle ścieżek spacerowo rowerowych wzdłóż brzegów Wisłoka tak by można urządzać np. Maraton Rzeszowski.

 19. Zapytam dlaczego do tej pory nic nie powstało?
  PIS rządzi Polską 3 rok. W Rzeszowie z 10 radnych pisu.

  Podobno PIS odebrał miliardy mafii paliwowej z VAT. Dlaczego PIS nie dał swoim w Rzeszowie na taki park? A prawda taka że jak Ferenc dosypywał piasek na kąpielisku na żwirowni to pis protestował że to niepotrzebny wydatek.

 20. Czy pan Szumny ,może startować do rady miasta skoro zasiada w spółce w PGE .Oj Pan Kaczyński będzie zawiedziony.Panie Fijołek czy pan to panioł.

 21. Kolejny park? Ciekawe skąd wezmą miliony na tą kiełbasę wyborczą Buczaka?

  Z dwa lata debatowali w ratuszu skąd wziąć 500 tyś na dokończenie remontu parku na ul.Rycerskiej.
  Brakło na dokończenie Parku Papieskiego, zabrakło na drzewa i puste trawniki.

Comments are closed.